• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

GİRESUN’DA “SANAT SOKAĞI” YAPILIYOR

Giresun Belediyesi, Ali Osman Sönmez Sokağını, “Sanat Sokağı” na dönüştürüyor. Sokak 29 Ekim’de açılacak.


GİiresunSanatSokağı3Giresun Belediyesi şehir merkezinde bulunan cadde ve sokakları cazibe merkezi yapmaya devam ediyor.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, Gazi Caddesi, Alpaslan Caddesi, Fındık Pazarı ve şimdi de Ali Osman Sönmez Sokağını, “Sanat Sokağı” na dönüştürdüklerini söyledi.

Belediye Çözüm ve Koordinasyon Birimi ekipler tarafından yürütülen çalışmaları yerinde gören Belediye Başkanı Kerim Aksu, Gazi Caddesi’ni Bekir Paşa Caddesi’ne bağlayan Cumhuriyet İlkokulu öğretmenlerinden Başöğretmen Ali Osman Sönmez’in adını taşıyan sokağın baştan aşağıya yenileceği ifade etti.

GİiresunSanatSokağı2Başkan Aksu yaptığı açıklamada, Ali Osman Sönmez Sokağın, sanatçıların buluşma noktası, eserlerin sergilenme alanı olacağını belirterek; “Sokağın altyapısı ile yağmursuyu, kanalizasyon, elektrik ve doğal gaz hatları çekildi. Merdivenler yeniden düzenlenecek ve yaşlı vatandaşlarımızın daha rahat kullanabilmeleri için demir korkuluklar yapılacak. Dokuya uygun aydınlatma sağlanacak. Sokak üzerinde bulunan binaların giriş bölümleri doğal taşlarla giydirilecek. Peyzaj çalışmalarından sonra Gazi Caddesi ve Bekirpaşa Caddesi girişine kapı yapılacak. Başöğretmen Ali Osman Sönmez’in sanata verdiği değer “Sanat Sokağı” ile anıtlaştırılacak. Amacımız şehir merkezinde yeni cazibe alanları oluşturmak. Ekonomik, sosyal ve kültürel hareketlilik kazandırmak” dedi.

Sanat Sokağı olarak tabelalar konulacak sokağın yapımı öncesi çevrede bulunan esnaf ve mülk sahiplerinin de görüşlerinin alındığı, sokağın yeni haliyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılışının yapılmasının planlandığı kaydedildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?