• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

18 Kasım 2014

GİRESUN’DAN ORTADOĞU HAMLESİ

GİRTAB (Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği) Bursa’daki 3. Metex Etkinlikleri kapsamında Ortadoğu tur operatörleri ve acenteleri ile bir araya geldi.


giresunortadoğuturizm2Giresun turizmde atağa kalktı. GİRTAB (Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği) Bursa’daki 3. Metex Etkinlikleri kapsamında Ortadoğu tur operatörleri ve acenteleriyle Giresun turizmine yönelik organizasyonlar ve bölgenin turistik yapısının güçlendirilmesine yönelik yapılabilecek programlarla ilgili görüşmeler yaptı.

Arapça hazırlanan basılı ve görsel materyallerle, 15 Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkesinden ( Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Fas, Irak, Katar, Kuveyt, Libya, Lübnan, Mısır, Suudi Arabistan , Tunus, Umman, Ürdün, Yemen ) seçkin seyahat acenteleri yetkilileri, bazı ülkelerin turizm seyahat acente birliği başkanları, tur operatörleri, turizm profesyonelleri ve medya mensupları ndan oluşan yaklaşık 180 konuğun katıldığı organizasyonda yüzyüze detaylı görüşmeler gerçekleştirildi.

giresunortadoğuturizm3Etkinlik süresince bölgeye tur düzenleyen acentelerin farklı destinasyon talepleri, konaklamalarla ilgili tercihleri ve bölgede konaklama süresince yapılabilecek günübirlik ve konaklamalı programların oluşturulmasına yönelik ön çalışmalar yapıldı.

Yapılan görüşmelerin ardından 10 a yakın ülkenin turizm seyahat acenteleri, Giresun ilini görmek istediklerini ve Giresun’a turist getirmek istediklerini, bölgede yerinde incelemelerde bulunmak ve turizm potansiyelini belirlemek üzere en kısa zaman diliminde Giresun’da olmak istediklerinin belirttiler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?