• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

30 Ekim 2014

GİRESUNLULAR CUMHURİYET İÇİN YÜRÜDÜ

Cumhuriyet’in 91. Kuruluş Yılında Giresun’da Belediye tarafından düzenlenen Fener Alayı ve Cumhuriyet Yürüyüşüne binlerce yurttaş büyük bir heyecan ve coşkuyla katıldı.


GiresunCumhuriyetCoşkusu4Cumhuriyet’in 91. Kuruluş Yılında Giresun’da Belediye tarafından düzenlenen Fener Alayı ve Cumhuriyet Yürüyüşüne çocuk, genç, yaşlı, kadın , erkek binlerce yurttaş büyük bir heyecan ve coşkuyla katıldı.

Yeniyol Sütlaş Köprüsü’nde başlayan “ Cumhuriyet İçin Yürüyoruz” kortejine Belediye Başkanı Kerim Aksu, eşi Müge Aksu ile katıldı. Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, İl Başkanı Eşref Karaibrahim, Merkez İlçe Başkanı Burak Bektaşoğlu, on binin üzerindeki Cumhuriyet Gönüllüsü aynı coşkuyu paylaştı. Belediye Bandosunun çaldığı 10. Yıl Marşı ile Cumhuriyet İçin Yürüyen Giresunlular, zaman zaman “Yaşasın Cumhuriyet, Mustafa Kemal’in askerleriyiz “ sloganları attılar. Fener Alayı, Halk Oyunları Ekibi,sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve her kesimden yurttaştan oluşan coşkulu kalabalık alkışlarla Atatürk Meydanı’na kadar geldiler.

GiresunCumhuriyetCoşkusu3AKSU “HALKIMIZLA GURUR DUYUYORUM”

Meydanı dolduran binlerce coşkulu kalabalık, Özüm Işık isimli öğrencinin okuduğu Andımıza eşlik ettiler. Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresunluların muhteşem bir mesaj verdiğini belirterek şu konuşmayı yaptı: “ Cumhuriyet’e sahip çıkan herkese teşekkür ediyorum. Giresun’a, Giresunlu’ya bu manzara yakışıyor. Geçen yılda coşkulu bir yürüyüş yaptık. Bizler Büyük Atatürk’ü hiç görmedik. Fakat Atatürk’ü çok seviyoruz. Sevmeye, bizlere bıraktığı eserleri korumaya, aydınlık yolunda kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz. Türkiye Doğu ve Batısı ile güzel insanların ülkesi. Halkımızın birbiri ile sorunu yok. Birileri bizleri birbirimize düşürmek istiyor. Bu oyuna gelmeyeceğiz. Giresunlu ülkesine, Cumhuriyet’ine her zaman sahip çıkmıştır. Bunun için kendinizle gurur duyabilirsiniz. Kendinizi alkışlamanızı istiyorum.Sizlerle, halkımızla gurur duyuyorum. “

GiresunCumhuriyetCoşkusu5“MADENCİLERE DUA EDİYORUZ”
Belediye Başkanı Kerim Aksu 29 Ekim akşamı Cumhuriyet Konseri düzenlediklerini, ancak maden faciası nedeniyle iptal ettiklerini ifade ederek, “ Karaman’ın Ermenek ilçesinde bir maden kazası meydana geldi. Buna kaza denmez.Bu aslında facia, cinayet. İşçiler madende mahsur. Sorumlular derhal ortaya çıkarılmalı. Mahsur kalan madencilerimize dua ediyoruz. Sizlerde dua edin. Umutla bekliyoruz “ şeklinde sözlerini tamamladı.

“ATATÜRK VE CUMHURİYET”

Atatürk Meydanı’nı dolduran binlerce vatandaşımız daha sonra sunulan Atatürk ve Cumhuriyet konulu slayt gösterisini izledikten sonra alandan ayrıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?