• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

GÖKHAN UZUNALİ’DEN YENİ ALBÜM “YÜREĞUNE YAZ BENİ”

Karadeniz’in güçlü seslerinden Gökhan Uzunali’nin yeni albümü “Yüreğune Yaz Beni” dijital platformlarda ve tüm müzik marketlerde yerini aldı.


Gökhan Uzunali-Yüreğune Yaz Beni-1


Patikaa.com / Haber Merkezi


Karadeniz’in güçlü seslerinden Gökhan Uzunali’nin yeni albümü “Yüreğune Yaz Beni” ile mzükseverlerin karşısına çıktı. Aslen inşaat mühendisi olan Gökhan Uzunali, çok küçük yaşlardan itibaren müzikle iç içe olmuş, gerek eğitim gerekse meslek hayatı boyunca amatör olarak müzik yaşantısını sürdürdü.
Yıllar boyunca edinmiş olduğu birikim ve tecrübelerini 2014 yılında çıkartmış olduğu “Karadeniz’e Mektup” isimli albüm ile profesyonelliğe taşımış, büyük ilgi gören albümden sonra, fazla ara vermeden tekrar sevenleri ile buluşmak istedi.

Tüm düzenlemeleri Abdurrahman Tarikçi tarafından hazırlanan albümde Türkiye’nin en marka saz üstatları görev yaptı. Söz ve müziği Karadeniz müziğinin önemli isimlerinden Yüksel Baltacı’ya ait 4 yeni beste, Levent Gündüz tarafından düzenlenen bir remix ve Eskişehir yöresine ait anonim bir eserden oluşan “Yüreğune yaz beni” isimli albüm dinleyen herkesi mest edecek gibi görünüyor.

“YÜREĞUNE YAZ BENİ” KLİBİNDE BİR İLK

Fotoğrafları Kemal Kekeva tarafından çekilen albümün ilk video klibi albümle aynı adı taşıyan “Yüreğune Yaz Beni” isimli şarkıya çekildi. Yönetmenliğini Behiç Ayhan Gülsaçan’ın yaptığı video klip Sultanahmet, Balat, Zeytinburnu ve stüdyo olmak üzere 4 ayrı mekanda yaklaşık 28 saatte tamamlandı. 25 kişilik bir ekibin çalıştığı video klipte imkansız bir aşkın hikayesi özetlendi. Video klipte çizgi animasyon ve gerçek görüntü bir arada kullanılarak Türkiye’de bir ilke imza atıldı.

İşte O Klip

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?