• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

11 Ağustos 2015

GOLAZENA YAYLASINDA DAĞCILIK ŞENLİĞİ YAPILACAK

Rize’nin Ardeşen ilçesine bağlı Golazena yaylasında 12-16 Ağustos tarihleri arasında 2.Uluslararası Golazena Yaylası Dağcılık şenliği yapılacak.


GOLEZANA YAYLASINDA DAĞCILIK ŞENLİĞİ YAPILACAK-1Rize’nin Ardeşen ilçesine bağlı Golazena yaylasında 12-16 Ağustos tarihleri arasında, Yeditepe Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Spor Kulübü ve Pars Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünün ortaklaşa düzenleyeceği 2.Uluslararası Golazena Yaylası Dağcılık şenliği yapılacak.

Yeditepe Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Spor Kulübü tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

“2015 yılı Faaliyet programımızda yer alan Pars Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ile ortaklaşa düzenleyeceğimiz Golazena yaylası YTDOSK dağcılık şenliği faaliyet Programı.

 

Ana kamp yeri 2200 m. de Golazena yaylası; yaylada geleneksel giyim, yöresel yemek ve yöresel mimari örnekleriyle yayla evleri büyük önem taşımakta, Golazena yaylasında yün çorap dokuması, yöre kültürünün yansıttığı halk oyunları ve müziği ile geleneksel olarak yapılan yayla festivalleri icra edilmektedir.

Golazena yaylası Ardeşen ilçesine 48 km, Rize Merkezine 97 km mesafededir.

GOLEZANA YAYLASINDA DAĞCILIK ŞENLİĞİ YAPILACAK-4Otantik yayla evleri içerinde yer alan kamp yerine ulaşım Ardeşen merkezinden Kulübümüzce sağlanacaktır. Kamp alanında ortalama hava sıcaklığı gündüz 25°C, gece 05°C civarında olup hava koşullarının değişkenliği göz önünde bulundurulmalıdır.

Doğada yapılan aktivitelerde; Hava şartları, rota ve kayanın zorluk derecesi, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi yetersizliği, fiziksel yetersizlik, dikkatsizlik, özgüven artışı, kontrol kaybı ve telaşlanma gibi nedenlerle oluşabilecek risklerden kulübümüz sorumlu olmayacaktır.

Doğada tedavisi güç olan hastalıklara sahip kişilerin, özellikle yüksek tansiyon, kalp ve solunum rahatsızlıkları gibi durumlarını önceden bildirmeleri zorunludur.

Zirve kampı Soğan gölü; yayladan yürüme mesafesi 3 saat, Karataş 3495m. zirveye de 7 saat olarak planlanmaktadır. Gelişmelere bağlı olarak programda değişiklik yapmak zorunda kalabiliriz.

Zirve tırmanışına katılacakların; mevsim koşullarına uygun giysiler, kask, sert tabanlı yürüyüş ayakkabısı, güneş gözlüğü, kafa lambası, enerji verici yiyecekler (incir, kuru üzüm, kayısı) taşımaları gerekliliği, katılımcılarca göz önünde bulundurmaları tavsiye edilir.

GOLEZANA YAYLASINDA DAĞCILIK ŞENLİĞİ YAPILACAK-3Faaliyet Programı
12 Ağustos Çarşamba
Saat 13:00’de Ardeşen’de toplanma buradan araçla Çaçahona yaylası, Zizeni yaylası, Carimangana yaylasından hareket edip çevre gezisinden sonra Golazena yaylasına devam edip kampı kuruyoruz.

13 Ağustos Perşembe
Golazena yayladan kamp yükü ile soğan gölüne tırmanıp zirve kampını kuruyoruz, çevre gezisi ve ertesi günkü tırmanış hazırlıklarını tamamlıyoruz.

14 Ağustos Cuma
Sabah Karataş (Duatepe) 3495m. zirvesi için yola çıkıyoruz, zirve dönüşü dinlenme ve çevre gezisinden sonra geceyi burada geçiriyoruz.

15 Ağustos Cumartesi
Günü Lemşona yaylasına ve göllere yürüyüş yaparak geçiriyoruz, öğleden sonra Golazenaya hareket edip kampı kuruyoruz.

16 Ağustos Pazar
Faaliyet sonu sabah araçla Ardeşen’e hareket ediyoruz.
Şenliğimize teşriflerinizi diler saygılar sunarız.

Önemli Not
Faaliyete Katılacak kulüp veya ferdi sporcuların Dağcılık Lisanslarında 2015 yılını vize etmeleri gerekir.

Detaylı bilgi için 0532 200 35 26 telefonu alabilirsiniz. “

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?