• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

GÖRME ENGELLİLER KAÇKAR DAĞLARI’NA TIRMANDI

Yusufeli Kaymakamlığı ile Karadeniz Teknik Üniversitesinin (KTÜ) ortaklaşa gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında dağcılık eğitimi verilen bir grup görme engelli, Kaçkar Dağları’na tırmandı.


gorme-engelliler-kackar-daglarina-tirmandi-2Macera tutkusu engel tanımadı Yusufeli Kaymakamlığı ile Karadeniz Teknik Üniversitesinin (KTÜ ortaklaşa gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında dağcılık eğitimi verilen bir grup görme engelli, Kaçkar Dağları’na tırmandı.

Proje kapsamında, 18-40 yaş arasında 17 görme engelliye yönelik mayıs ayında başlanan teknik ve uygulamalı dağcılık eğitimi, 12 hafta sürdü. Eğitim sonunda fiziksel uygunluk testleri de uygulanan bu kişilerden 8’inin, 3 bin 937 metrelik Kaçkar Dağları’na doğa yürüyüşü, kamp ve zirve tırmanışı etkinliğine katılımı sağlandı.

gorme-engelliler-kackar-daglarina-tirmandi-3Yusufeli Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü yetkililerinde teknik destek verdiği tırmanışta görme engellilere profesyonel dağcılarda eşlik etti.

Öte yandan Yusufeli Kaymakamlığı ile Karadeniz Teknik Üniversitesinin bu anlamlı sosyal sorumluluk projesi kamuoyunun taktirini de topladı.

gorme-engelliler-kackar-daglarina-tirmandi-4Foto: Burak Kural

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?