• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

GÜMÜŞHANE BU FESTİVALİ BEKLİYOR

Gümüşhane’de bu yıl 21.si yapılacak olan Uluslararası Kuşburnu-Pestil, Kültür ve Turizm Festivali programı belli oldu.


Davetiye BaskýBanaAğustos ayının ilk haftası yapılması düşülünen fakat Cumhurbaşkanlığı seçimleri dolayısıyla Eylül ayının ikinci haftasına ertelenen Uluslararası Kuşburnu-Pestil, Kültür ve Turizm Festivali programı belli oldu.

Gümüşhane valiliği ve Gümüşhane belediyenin organize ettiği programa göre festival 12 Eylül Cuma günü saat 16.30’da festival çelenginin Atatürk Anıtına sunulması ile başlayacak. Kortej yürüyüşünün ardından festivalin açılışı saat 17.15’te yapılacak. Sanat sokağı açılışının ardından açılış konuşmaları, halk oyunları ve mehteran gösterilerinin ardından akşam’da aşıklar şöleni, İrfan Akgül ve Baha konseri ile ilk gün programı bitecek.

Üç gün sürecek olan festival boyunca İrfan Akgül, Aşıklar Şöleni, İnan Ayhan-İsmet Zengin, Kerim Yılmazer, Oğuzhan Meydan, Selahattin Tanış, Seçil Yavuz, Ersin Yılmaz, Oytun Eleman, Selçuk Çelik, Alptekin, Onur Akgül gibi Gümüşhane’nin önde gelen sanatçıları ile Türkiye’nin önde gelen sanatçılarından Baha, Fuat Saka ve sürpriz final sanatçısı sahne alacak.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?