• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

17 Ocak 2015

GÜMÜŞHANE TURİZMDE ATAĞA KALKIYOR

Gümüşhane Valiliği, ili turizmde atağa kaldırmak için çalışmalara başladı. Oluşturulacak yol haritasıyla hedeflerin bir bir hayata geçirilmesi planlanıyor.


GümüşhaneTurizimdeAtağaKalkıyor-3DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, beraberinde DOKA Strateji Birim Başkanı Onur Adıyaman, DOKAYO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Altun ve iki uzmanla birlikte Vali Yücel Yavuz’u makamında ziyaret etti.

Ziyaretin ardından Vali Yücel Yavuz, Vali Yardımcıları İsmail Özkan ile Şenol Turan ve DOKA heyeti Süleymaniye Mahallesi’ne geçerek, tarih boyunca farklı dinlerin bir arada yaşamış olduğu yerleşim yerinin turizme kazandırılabilmesi için yapılabileceklerle ilgili incelemelerde bulundu.

GümüşhaneTurizimdeAtağaKalkıyor-2İncelemenin ardından Vali Yavuz ve beraberindeki heyet, Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan ve Ticaret Odası Başkanı İsmail Akçay’ın da katılımıyla Balyemez Konağı’nda bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda konuşan Vali Yavuz, DOKA heyetinin, Gümüşhane’nin turizmde atağa kalkması için yapılabileceklerin profesyonel bir gözle tespit edilmesi ve bir yol haritası oluşturulması için Gümüşhane’de bulunduğunu belirterek, “Turizm konusunda elimizde ne tür imkânlarımız olduğunu biliyoruz ama bu imkânları nasıl kullanacağımızı işin uzmanları tespit ederek bize sunacaklar. Yapacakları çalışmayla, somut ve kısa zamanda hayata geçirebileceğimiz bir iş planı çıkarıp, ne eksiğimiz var, neyi ön plana çıkarmamız gerekiyor tespit edecekler.” şeklinde konuştu.
İlçeleri de dâhil olmak üzere, Gümüşhane’nin kısa sürede kalkınmasını sağlayacak en önemli sektörün turizm olduğunu vurgulayan Vali Yavuz, özel idare imkânlarıyla bu konuda her türlü öncülüğün yapılacağını ve kısa zamanda Gümüşhane’nin de turizmden hak ettiği şekilde bir katma değer üretebileceğini belirtti.

GümüşhaneTurizimdeAtağaKalkıyor-5Gümüşhane’de vatandaşa doğrudan katkı sağlayacak bir diğer sektörün de tarım olduğunu dile getiren Vali Yavuz, tarım konusunda da çalışmalar yapıldığını ve Perşembe günü İslâm Kalkınma Bankası’ndan bir heyetin gelerek incelemelerde bulunduğuna değinerek, “Allah’ın izniyle kısa zamanda çok güzel işler yapılacak ve bir farkındalık oluşacak. Tarım ve turizm konularında yapılan çalışmalar neticesinde Gümüşhane hak ettiği yaşam standardına ve gelişmişliğe kavuşacak.” dedi.

GümüşhaneTurizimdeAtağaKalkıyor-4Toplantının ardından Vali Yavuz ve DOKA heyeti, Yeşildere Köyü’nde yapılan butik otelde ve Karaca Mağarası’nda incelemelerde bulundu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?