• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

12 Kasım 2014

GÜMÜŞHANE’DE BAR EKİBİ KURULDU

Gümüşhane Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında, ücretsiz olarak açılan bar ekibi kursu başladı.


gumushanebar1Belediye Binası konferans salonunda 2. Kademe Halk Oyunları Antrenörü Nedim Saraç, eğitmenliğinde gerçekleştirilen bar ekibi, çalışmalarına başladı.

Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Baddal Bayar, Belediye olarak halk oyunları ekibi kurma çalışmalarını tamamladıktan sonra bar ekibi de kurduklarını ifade ederek, “Bar ekibi eğitimimiz kısa bir süre önce başladı. Belediye olarak daha halk oyunları ekibi kurmuştuk. Şimdi de bar ekibini oluşturuyoruz. Müdürlük olarak ilerleyen dönemlerde farklı kurslar ve farklı etkinlikler düzenlemeyi de planlıyoruz” dedi.

Halk Oyunları Antrenörü Saraç ise, ekibin yarışmalara katılacağını belirterek, “Belediye olarak başlatmış olduğu kurs ile bar ekibimizi oluşturduk. Haftada 3 gün çalışmalarımızı yapıyoruz. Ekibimiz Gümüşhane’de ve diğer illerde düzenlenecek olan yarışmalara katılacak. Amacımız bu yarışmalarda dereceler elde etmek. Aynı zamanda ekibimiz gerek Gümüşhane gerekse diğer illerde düzenlenecek olan etkinliklere katılarak gösteri sunacaklar. Başkanımız sayın Ercan Çimen’in bu süreçte bize çok destekleri oldu. Kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?