• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

GÜMÜŞHANE’DE DANS TOPLULUĞU KURULDU

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’in öncülüğünde Gümüşhane Belediyesi Gümüş Dans Topluluğu kuruldu. İlk gösteri ise festivalde yapılacak.


gümüşhane-dans3Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’in talimatıyla kurulan Gümüşhane Belediyesi Gümüş Dans Topluluğu kısa sürede hazırlılarını tamamladı. Dans topluluğu ilk gösterisini Gümüşhane Kuşburnu-Pestil Kültür ve Turizm Festivalinde yapacak.

21. Uluslararası Gümüşhane Kuşburnu-Pestil Kültür ve Turizm Festivali etkinlikleri kapsamında Kıbrıs, Giresun, Trabzon, Gaziantep ve Elazığ’dan gelecek olan halk oyunları ekiplerinin yanı sıra gösteri sunacak olan Gümüşhane Belediyesi Gümüş Dans Topluluğu, tüm hazırlıklarını tamamladı.

gümüşhane-dans1Belediye Başkanı Çimen, yaklaşık 2 aydır çalışmalarını sürdüren ekibin hazır hale geldiğini belirterek, “Gümüşhane Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde kendi halk oyunları ekibimizi kurduk. Halk oyunları antrenörü Adem Dal’ın eğitmenliğini yaptığı ve yaklaşık 2 aylık dönem sonunda, 3 gruptan oluşan halk oyunları ekibimiz tamamen hazır hale geldi. Kursta, Gümüşhane’ye ait halk oyunlarının yanı sıra yedi bölgenin oyunları da öğretildi. Oluşturduğumuz profesyonel halk oyunları ekiplerimizle şehrimizdeki festivaller ve programlar başta olmak üzere, il dışı ve yurt dışındaki programlara ve yarışmalara katılmayı planlıyoruz” dedi.

gümüşhane-dans2

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?