• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

15 Ocak 2015

GÜMÜŞHANE’DE KUŞ YEMLİĞİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENECEK

Gümüşhane’de yaban hayatının kış mevsimindeki zorlu yaşam mücadelesine katkı sağlamak amacıyla TEMA, GÜÇED ve Gençlik Merkezi ortaklığında kuş yemliği etkinliği düzenlenecek.


GümüşhaneKuşYemliği-Yapılacak-1Gümüşhane’de örnek etkinlik. TEMA Vakfı Gümüşhane Temsilcisi Yusuf Oral, TEMA Vakfı Gümüşhane Temsilciliği, Gümüşhane Çevre Derneği (GÜÇED) ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi ile ortaklaşa yapılacak etkinliğin 16 Ocak Cuma günü saat 13.00’da Fatih Parkında düzenleyeceklerini söyledi.

Plastik şişeleri kullanarak yapılacak etkinlikte hem çevre kirliliğini azaltmayı hem de etkili geçen kış şartlarında bir nebze de olsa besin maddesi bulmakta güçlük çeken hayvanlara yardımcı olmayı hedeflediklerini belirten Oral, yapacakları kuş yemliklerini içerisine yem doldurarak ilgi duyan kişilere dağıtarak bahçelerindeki yada köylerindeki ağaç dallarına asmalarını talep edeceklerini kaydetti.

GümüşhaneKuşYemliği-Yapılacak-2Etkinliğe katkı sağlamak isteyenleri buğday, bulgur gibi kuşların yiyebileceği bir miktar yem ve özellikle çöp kutularından tedarik edebilecekleri plastik şişelerle birlikte Fatih Parkına davet eden Oral, “Tüm Gümüşhane halkını ve ilgi duyan tüm vatandaşlarımızı etkinliğimize beklemekteyiz.” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?