• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

17 Ocak 2015

GÜMÜŞHANE’DE KUŞ YEMLİĞİ ETKİNLİĞİ YAPILDI

Gümüşhane’de yaban hayatının zorlu geçen kış şartlarındaki mücadelesine katkı sağlamak amacıyla kuş yemliği etkinliği yapıldı.


GümüşhaneYabanHayataDestek-3Gümüşhane’de örnek etkinlik yaban hayatını değil doğaseverleri ve de hayvanseverleri de mutlu etti. zorlu geçen kış şartlarında yabani hayvanların mücadelesine katkı sağlamak amacıyla kuş yemliği etkinliği düzenlendi.

TEMA Vakfı Gümüşhane Temsilciliği, Gümüşhane Çevre Derneği (GÜÇED) ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gümüşhane Gençlik Merkezi ortaklığında gerçekleştirilen etkinlik Fatih Parkında yapıldı.

TEMA Vakfı Gönüllüleri, GÜÇED üyeleri, Gümüşhane Gençlik Merkezi personeli ve öğrencileri ile ilgi duyan vatandaşların katıldığı etkinlikte, yapılan 80 adet kuş yemliği yoldan geçen vatandaşlara herhangi bir karşılık beklenmeden dağıtılarak bahçelerdeki veya köylerdeki ağaçlara asılması talep edildi.

GümüşhaneYabanHayataDestek-2TEMA Vakfı Gümüşhane Temsilcisi Yusuf Oral, amaçlarının zor geçen kış şartlarında yaban hayatına destek olmak ve özellikle çöp kutularından ve çevreden toplanan plastik malzemeler kullanılarak çevre kirliliğini azaltmak olduğunu belirterek, etkinliğe ilgi duyan tüm vatandaşlara teşekkür etti.

Oral, başta Gümüşhane halkı olmak üzere tüm vatandaşlardan pencerelerinin önlerine, bahçelerine veya köylerine yaban hayatı için bir parça yiyecek bırakmalarını istedi.

Bu arada TEMA Vakfı Gümüşhane Temsilciliği örnek etkinliklere devam edeceklerini bildirdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?