• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

10 Aralık 2014

GÜMÜŞHANE’NİN TURİZM POTANSİYELİ MASAYA YATIRILDI

Gümüşhane Valiliği ve DOKA yetkilileri, Gümüşhane’nin turizm potansiyelini harekete geçirmeye yönelik çalışmaların değerlendirildiği toplantıda bir araya geldi.


gümüşhaneturizmkonuşuldu2Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz’un başkanlığında, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım’ın katılımıyla Gümüşhane’nin turizm potansiyelini harekete geçirmeye yönelik çalışmaların değerlendirildiği toplantı yapıldı.

Toplantıya, Vali Yücel Yavuz, Vali Yardımcıları İsmail Özkan ve Şenol Turan, İl Genel Meclis Başkanı Şerif Bayraktar, Özel İdare Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, İl Kültür ve Turizm Müdürü Temel Yalçın ve DOKA uzmanları katıldı.

Toplantıda, Süleymaniye Mahallesi, Süleymaniye Kış Turizm Merkezi, Karaca Mağarası, Gümüşçüler Çarşısı, Zigana Kış Turizm Merkezi ve Gümüşhane Kelebek Parkı projesi başta olmak üzere pek çok konuda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

gümüşhaneturizmkonuşuldu.3DOKA tarafından Gümüşhane için hazırlanan proje önerilerinin de gündeme geldiği toplantıda, DOKA’nın bilgi, deneyim ve teknik desteğinden yararlanma konuları ile hangi projeler için ne tür desteklerden istifade edilebileceği sorunsalı masaya yatırılırken, proje hazırlama konusundaki eksiklikler de tespit edilerek, bu konuda neler yapılabileceği konuşuldu.

Söz konusu projelerle ilgili DOKA tarafından detaylı bir sunumun yapıldığı toplantıda, Gümüşhane Valiliği ve DOKA’nın işbirliği çerçevesinde bundan sonrası için bir yol haritası çizildi

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?