• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

11 Ocak 2015

GÜMÜŞHANE’NİN TURİZM POTANSİYELİNİ DEĞERLENDİRMELİYİZ

Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz; Gümüşhane’de turizme açılabilecek müthiş nitelikte bir potansiyel ve enerji birikimi var. Bu şehrin Allah vergisi diyebileceğimiz turizm potansiyelini değerlendirmeliyiz.” dedi.


GümüşhaneTurizimPotansiyel-1Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, Gümüşhane Belediye Meclisi’nin devam emekte olan Ocak ayı toplantısına katıldı. Vali Yavuz toplantıda, Gümüşhane’nin göç veren yerine, göç alan bir il olması için herkesin çalışması gerektiğini ifade ederek, “Artık bu şehri göç veren bir şehir olmaktan çıkarıp, göç alan ve tercih edilen bir yer haline getirmeliyiz. Kırsal alandaki eksiklikleri de gidererek şehrimizi daha yaşanılabilir bir hale getirmek, başta ben olmak üzere hepimizin görevi. Gümüşhane, tabii ve kültürel zenginlik bakımından adeta cennetten bir köşe. Gümüşhane’de turizme açılabilecek müthiş nitelikte bir potansiyel ve enerji birikimi var. Buradan hareketle, öncelikle bu şehrin Allah vergisi diyebileceğimiz turizm potansiyelini değerlendirmeliyiz.” şeklinde konuştu.

GümüşhaneTurizimPotansiyel-2Kent yaşam ve kültürü anlamında, modern bir ortama geçiş yapılabilmesi için hane başına düşen para miktarının artması gerektiğini belirten Vali Yavuz, şu anda şehre dışarıdan para girişi olmadığını söyleyerek, “Vatandaşımızın Gümüşhane’yi tercih edeceği, Gümüşhane’den yetişen çocuklarımızın, gençlerimizin burada kalmayı düşünür hale gelebileceği ortamı hep birlikte hazırlamak zorundayız. Bu amaçla, ezber bozacak, ciddi bir takım projeleri hayata geçirmek mecburiyetindeyiz. Bu şehrin turizmden başka çıkış noktası yok.” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?