• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

GÜNLERDİR SÜREN MÜCADELE SONUÇ VERDİ

Rize İdare Mahkemesi’nin Artvin Cerattepe kapalı bakır işletmesiyle ilgili yürütmeyi durdurma kararı verdiği açıklandı.Karar Artvinliler tarafından sevinçle karşılandı.


Artvin-Cerattepede-1.5-Kilometrelik-İnsan-Zinciri- (1)

Patikaa.com / Haber Merkezi


Dünyanın en yaşlı ve zengin bitki örtülerinden birine sahip olan Artvin Cerrattepe’de bakır madenine yargı geçit vermedi. Rize İdare Mahkemesi’nin kararı Artvinlileri sokağa döktü. Bölge sakinleri rahat bir nefes aldı ancak Kafkasör Yaylası’nda ağaç kesimini önlemek için başlayan nöbetin proje iptal edilene kadar devam edeceği açıklandı. 

282 Vatandaş Dava Açmıştı

Rize İdare Mahkemesi’nin  Artvin’in Cerattepe Bölgesi’ndeki Kafkasör Yaylası’nda yapılması düşünülen bakır madeni işletmeciliği hakkında durdurma kararı aldığı haberi günlerdir gergin günler geçiren Artvin halkı ve doğa severlerde büyük bir sevinç yarattı. Artvinli 282 vatandaş ve Yeşil Artvin Derneği gibi çok sayıda sivil toplum örgütü bu karara karşı açtığı davada ara kararın çıktığı, Dosya hakkında karara varan Rize İdare Mahkesi’nin projenin yürürlüğünü durdurduğu açıklandı.

Kararın UYAP’tan öğrenildiği, hakimlerin görüşme tutanağının kayıtlara geçtiği ve madenle ilgili yürütmeyi durdurma kararı verildiği öğrenilirken,detaylı kararın daha sonra çıkacağını bildirdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?