• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

GÜRCİSTAN’DA GÜRCÜCE, İLK TÜRK FİLMİ VİZYONA GİRDİ

Gürcistan’da Gürcüce vizyona giren ilk Türk filmi olan “Kocan Kadar Konuş”un galası yapıldı. Filmin galasına başrol oyuncusu Murat Yıldırım’da katıldı.


GÜRCİSTAN'DA-GÜRCÜCE,-İLK-TÜRK-FİLMİ-VİZYONA-GİRDİ-5Gürcistan’da Gürcüce vizyona giren ilk Türk filmi olan “Kocan Kadar Konuş”un galası için Gürcistan’a gelen Murat Yıldırım, filmin gösterimi öncesinde Büyükelçi Z. Levent Gümrükçü’nün de katıldığı basın toplantısında sevenleriyle bir araya geldi.

GÜRCİSTAN'DA-GÜRCÜCE,-İLK-TÜRK-FİLMİ-VİZYONA-GİRDİ-4Murat Yıldırım, Yunus Emre Enstitüsü Tiflis Türk Kültür Merkezi tarafından yapılan söyleşide, Gürcistan’ı çok fazla sevdiğini ve ikinci vatanı gibi gördüğünü söyledi.

Türk dizilerinin son yıllarda başarılı olduğunu kaydeden Yıldırım “Eskiden Brezilya dizileri çok fazla seyrediliyordu. Son yıllarda ise dünyada en çok fazla seyredilen diziler Türk dizileri oldu” dedi.

GÜRCİSTAN'DA-GÜRCÜCE,-İLK-TÜRK-FİLMİ-VİZYONA-GİRDİ-3Gürcülerin misafirperverliğinden çok fazla memnun kaldığını açıklayan Murat Yıldırım, kendisiyle Türkçe açıklama yapan Yunus Emre Enstitüsü’nün öğrencilerinin kısa sürede Türkçeyi bu kadar güzel öğrenebilmelerinden çok fazla etkilendiğini belirtti.

GÜRCİSTAN'DA-GÜRCÜCE,-İLK-TÜRK-FİLMİ-VİZYONA-GİRDİ-2Gürcistan’da Gürcüce vizyona giren ilk Türk filmi olan “Kocan Kadar Konuş”un galasına Gürcistan medyasıda büyük ilgi gösterdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?