• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

23 Nisan 2015

GÜRCİSTAN’DA TRABZON’U TANITACAKLAR

Gürcistan’ın Acara bölgesi ile Türkiye’nin Doğu Karadeniz Bölgesindeki turizm acenteleri ortak işbirliği için Trabzon’da bir araya geldi.


Gürcistan’da-Trabzon’u-tanıtacaklar-3TÜRSAB Doğu Karadeniz Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanlığı organizasyonunda Türkiye’ye gelen heyet turizm potansiyelini yerinde inceleme fırsatı buldu. Türkiye’yi ve Doğu Karadeniz’i daha yakından tanıma olanağını değerlendirdiler.

TURİZMDE TAKAS MODELİ
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden heyete Başkan M.Suat Hacısalihoğlu yakın komşuluk avantajının değerlendirilmesinin önemli olduğuna işaret etti. İki ülkeyi ziyaret eden yabancı turistlere komşu ülkelerin tavsiye edilmesinde ve ortak ziyaret programları düzenlenmesinde fayda olduğunu aktardı. Hacısalihoğlu, “ Bir turist ziyaret ettiği ülkeye ikinci defa gitmeyi kolay kolay tercih etmez. Bu nedenle komşu ülke olan Gürcistan ve Türkiye’yi ziyaret eden turistlere ülkelerimizi tanıtalım, önerelim. “dedi.

TURİST SAYISI KARŞILIKLI ARTIRILACAK
TÜRSAB Doğu Karadeniz Yürütme Kurulu Başkanı Suat Gürkök, Gürcistan ve Türkiye arasında turizm faaliyetlerinin karşılıklı olarak artırmayı hedeflediklerini söyledi. Gürkök, “ Batum/Acara Bölgesiyle Doğu Karadeniz bölgesi arasındaki turizm ve seyahat acentaları faaliyetlerinin değerlendirilmesi, geliştirilmesi, Turizm sektörüyle ilgili faaliyetlerin ve turist sayılarının karşılıklı olarak artırılması amacına yönelik olarak yapılan çalışmalarımız çerçevesinde Acara –Batum Bölgesi Turizm Tanıtma Departmanı ilgililerinden oluşan bir heyet Bölgemize davet edilmiştir. ”dedi.

Gürcistan’da-Trabzon’u-tanıtacaklar-23 GÜNLÜK GEZİ PROGRAMI
Gürkök, Bölgemizin tanıtımına yönelik olarak bahis konusu heyetin 3 gün boyunca Trabzon’da ağırlandığını ifade etti. Gürkök, “ Bölgemizin tarihi ve kültürünün tanıtılması konusunda İnfo Gezisi organize edilerek bölge tanıtımına katkıda bulunulmuştur. ”dedi.

GÜRCİSTAN VE TÜRKİYE WORKSHOP TOPLANTISI
Turizm Tanıtma Departmanı ve Acara bölgesi seyahat acentalarından oluşan heyet ile Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanlığı organizasyonu ile BYK Heyetimiz ve Bölgesel Üye Acentaların katılımı ile bugün Tanıtım-tanıma-tanışma- bilgi alışverişinde bulunmak üzere Workshop Toplantısı düzenleneceği kaydedildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?