• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

GÜRCÜ VE TÜRK HALK DANSLARININ GECESİ

Türk Kültür Günleri etkinlikleri kapsamında, Giresun Üniversitesi Türk Halk Dansları Grubu ile Tiflis Devlet Üniversitesi Halk Dansları Grubu dans gösterisi gerçekleştirdi.


turk-gürcü-halk-dansları3Türkiye’nin Tiflis Büyükelçiliği, Gürcistan Kültür Bakanlığı ve Yunus Emre Enstitüsü Tiflis Türk Kültür Merkezi, tarafından düzenlenen “Türk Kültür Günleri” kapsamında sergilenen Türkiye ile Gürcistan’ın halk dansları gösterisi yapıldı.

Giresun Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ile Tiflis Devlet Üniversitesi öğrencilerinin gerçekleştirdiği halk oyunları gösterisi salonu dolduranlar tarafından büyük beğeni topladı ve ayakta alkışlandı.

turk-gürcü-halk-dansları2Kültür Merkezinin, Tiflis Devlet Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirdiği Halk Dansları gösterisini Türkiye’nin Tiflis Büyükelçisi Zeki Levent Gümrükçü, yabancı Büyükelçiliklerin diplomat temsilcileri, akademisyenler ve çok sayıda Türk ve Gürcü halkı izledi.

Giresun Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencileri tarafından gerçekleştirilen Giresun,Artvin ve Rize yörelerine ait halk oyunlarıyla Tiflis Devlet Üniversitesi Halk dansları grubu tarafından sergilenen Guria ve Acara bölgelerine ait oyunlar salonu dolduran davetlilerin beğenisini kazandı.

Gösterilerin sonunda ise Gürcistan ekibi Türk bayrağıyla ve Türk ekibi ise Gürcü bayrağıyla seyircileri selamladı.

turk-gürcü-halk-dansları4

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?