• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

HAMSİ VE HORON FESTİVALİ’NDE 5 TON HAMSİ İKRAMI

İstanbul Esenler Belediyesi tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen Hamsi ve Horon Festivali’nde vatandaşlara 5 ton hamsi ikram edildi. Festivalde ayrıca “Hamsi Yeme Yarışması” ve “En Güzel Atmaca Yarışması” düzenlendi.


EsenlerHamsiFest2016-4Esenler Belediyesi tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen Hamsi ve Horon Festivali’nde vatandaşlara 5 ton hamsi ikram edildi. Esenlerlilerin hamsiye ve horona doyduğu festivalde, “Hamsi Yeme Yarışması”nın yanı sıra ilk kez gerçekleştirilen “En Güzel Atmaca Yarışması” renkli görüntülere sahne oldu.

EsenlerHamsiFest2016-2Esenler Dörtyol Meydanı’nda düzenlenen festivale Gümrük ve Ticaret eski Bakanı ve AK Parti Milletvekili Hayati Yazıcı, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Metin Külünk, Yıldız Seferinoğlu, Mustafa Şentop, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ve çok sayıda vatandaş katıldı.

EsenlerHamsiFest2016-5Metrelerce uzunluktaki mangalda ve dev kazanlarda pişirilen 5 ton hamsi, helva ve çay ile birlikte binlerce vatandaşa ikram edildi. Hamsinin tadına bakmak isteyen vatandaşlar saatler öncesinden alanı doldurdu. Festivalde dev standın başına geçen protokol üyeleri vatandaşlara hamsi ikramında bulundu.

EsenlerHamsiFest2016-3Hamsiyle yapılmış 20 farklı lezzetin tanıtıldığı festivalde düzenlenen “Hamsi Yeme Yarışması”, renkli görüntülere sahne oldu. Yarışmayı, 53 saniyede 39 hamsi yiyen Mustafa Can Avcı kazandı. Avcı’yı 29 hamsi yiyen Ümit Şimşek ve 22 hamsi yinen Abdullah Yıldız takip etti.

EsenlerHamsiFest2016-6Bu yıl festivalde bir ilke daha imza atıldı. İlk kez düzenlenen “En Güzel Atmaca Yarışması”nda kazanan, Turgut Yıldız’ın Dede isimli 11 yaşındaki atmacası oldu. Kuzine başında çay içilip, kestane ve simit yenilen festival, sanatçı Erol Şahin’in verdiği konserle son buldu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?