• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

30 Ağustos 2015

HAYATLARINDA İLK KEZ TİYATRO İZLEDİLER

Ordu’da , Doğu ve Güneydoğu illerinden fındık hasadı için Ordu iline gelen mevsimlik işçilerin hayatında hiç tiyatro izlememiş çocuklarına yönelik tiyatro sunumu yapıldı.


HAYATLARINDA-İLK-KEZ-TİYATRO-İZLEDİLER-2ORTAB (Ordu Turizm Altyapı Hizmet Birliği) bir ilke imza atarak, Doğu ve Güneydoğu illerinden fındık hasadı için Ordu iline gelen mevsimlik işçilerin hayatında hiç tiyatro izlememiş çocuklarına yönelik hazırladığı proje doğrultusunda, konaklama kamplarında tiyatro sunumu yapıyor.

BAKANLIKTAN KABUL GÖRDÜ

Ordu’da turizmin gelişmesine katkıda bulunmak, yapılan tüm çalışmaların ve yatırımların hızlanmasına destek sağlamak amacıyla “ORTAB” adı altında kurulan birlik, büyük projelerin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerinde de yer almayı amaçlıyor. Bu doğrultuda ORTAB tarafından, Birlik Başkanı olan Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın desteği ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’na yapılan tiyatro sunumu proje başvurusu Bakanlıkça onay görmüştü.

HAYATLARINDA-İLK-KEZ-TİYATRO-İZLEDİLER-3“İBİŞ ALFABE ÖĞRENİYOR”

ORTAB, fındık sezonunun başlaması ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca kabul gören projesini hayata geçirdi. Tiyatro, orta oyunu, Hacivat- Karagöz, ilizyon gibi birçok tiyatral faaliyeti içeren “İbiş Alfabe Öğreniyor” adı altında hazırlanan projeyle; çocukların dil, el becerilerinin yanı sıra sosyalleşme süreçlerinde kendilerine olan özgüvenleri ve toplum içerisinde yer almada gerekecek diğer kişisel gelişimleri amaçlanıyor.

ÇOCUKLAR BÜYÜK İLGİ GÖSTERİYOR

Uzunisa Mahallesi’ndeki konaklama kampında ilk gösterimi gerçekleştirilen projeye çocukların büyük bir ilgi gösterdiği ve bu gösterimden mutlu oldukları gözlendi. Projenin; 02-05 Eylül 2015 tarihlerinde Efirli Geçici Konaklama Merkezi, 07-10 Eylül 2015 tarihlerinde Fatsa Geçici Konaklama Merkezi ve 11-15 Eylül 2015 tarihlerinde de Ünye Geçici Konaklama Merkezi’ndeki etkinliklerle davam edeceği açıklandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?