• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

21 Temmuz 2015

HEMŞİN ŞENLENECEK

Rize’nin Hemşin ilçesinde 15-16 Ağustos tarihlerinde 2. Organik Hemşin Çayı ve Su Sporları Şenliği düzenlenecek. Şenlikteki yarışlarda toplamda 20 Bin TL para ödülü dağıtılacak.


HemşinŞenlenecek-2


Patikaa.com / Haber Merkezi


Hemşin, 15-16 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek olan 2. Organik Hemşin Çayı ve Su Sporları Şenliğine hazırlanıyor. Hemşin Kaymakamlığı, Hemşin Belediyesi ve Hemşin Spor Kulübü’nce düzenlenen, Rize Valiliği ve Rize Gençlik Hizmetleri ve İl Spor Müdürlüğü’nün de destek verdiği 2. Organik Hemşin Çayı ve Su Sporları Şenliği 15-16 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Şenliklerin ilk gününde Volkan Arslan, Merve Kayacan ve Gökhan Demirci, İkinci gün ise Gökhan Birben ve Grup Rest sahne alacak. Cozurtan İkizler’de sunum ve showlarıyla şenliği renklendirecek.

Ödüllü yarışlarda şenliğe ayrı bir hava katacak. Şenlik içerisinde yer alan ve geçen yıl birincinin 10.000 TL para ödülü kazandığı yüzme yarışları bu yıl festival havasında yapılacak.

Amatör ve lisanslı yüzücülerin ayrı kategorilerde yarıştırılacağı ve toplamda 20 Bin TL’ lik ödülden 50 yarışmacının faydalanacağı şenlik organizasyonunda; Kano, Rafting, Yelken, en hızlı organik çay içme yarışı, tulum çalma yarışması vb. birçok yarışma yer alıyor.
İşte yarışlar ve ödülleri

hemşinmaha7Yüzme Yarışları Tüm Kategoriler için (Lisanslı, Amatör, 18 yaş altı bay bayan

1.ye 1.000 TL, 2.ye 500 TL, 3. ve 4.ye 300 TL para ödülü

Tulum Çalma Yarışması

1.ye 500 TL, 2.ye 300 TL, 3.ye 200 TL para ödülü

Çay Demleme Yarışması

Birinciye; Bir yarım altın (Buradaki birinci olan Rize’ deki finalde de yarışacak. Rize’deki ödül daha kapsamlı olacaktır)

En Hızlı Çay İçme Yarışması

Birinciye; Bir yarım altın veriecek

hemşinmaha2

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?