• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

HER KELİMEYİ TERSİNDEN SÖYLEYEN ÇOCUK

Rize’nin Ardeşen ilçesinde yaşayan Nur Efşan Dalbastı doğuştan gelen yeteneği ile bütün kelimeleri tersinden okuyabiliyor, minik Nur Efşan görenleri hayrete düşürüyor


NUR-EFŞAN-DALBASTI

Patikaa.com / Özel Haber


Rize’nin Areşen ilçesinde yaşayan Ömer ve Ayşe çiftinin kızı Nur Efşan Dalbastı ilginç yeteneği ile çevresindekileri önce hayrete düşürdü, ailesinin ev içinde konuşmalarına verdiği tepkilerle önce anlaşılamayan, ardından ailesinin tepkisine ” sizin konuştuklarınızı tersinden okumaya çalışıyorum” ifadesi ile şaşırtan ilk okul 1. sınıf öğrencisi Nur Efşan bu üstün yeteneği ile ilgi odağı oldu. Rize Ardeşen Gazi Mustafa Kemal ilköğretim Okulu öğrencisi olan ve ailesinin en küçük bireyi Nur’un bir abisi bir de ablası var.

Ailesi Nazardan Korkuyor

Kızlarının bu ilginç özelliği karşısında şaşıran ailesi Ömer ve Ayşe çifti bu yeteneğin pek fazla duyulmasını istemedi. Nazar değer korkusuyla görüntülerin çekilmesine sıcak bakmayan çift bu görüntüyü sadece patikaa.com için paylaştı, aile dostları Hamza Eksilmez’in görüntülediği videoda Nur Efşan birbirinden zor kelimeleri tersinden okuyarak şaşırtıyor. Ardı ardına sıralanan ve hangi kelimenin ne zaman geleceğini bilmeden kelimeleri anında tersinden okuyan Nur Efşan yeni farkedilen üstün yeteneği ile gelecekte neler başarabileceğinin ip uçlarını şimdiden veriyor.

İşte Nur Efşan’ın O Videosu

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?