• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

‘HER YÖNÜYLE TRABZON’ ETKİNLİKLERİ TAMAMLANDI

Ankara’da bu yıl 9.’su düzenlenen Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri, bugün gerçekleştirilen organizasyonlarla tamamlandı. 4 gün süren etkinliğe ilgi yoğundu.


Her-Yönüyle-Trabzon-Etkinlikleri-Tamamlandı-4Ankara’da bu yıl 9.’su düzenlenen Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri, bugün gerçekleştirilen organizasyonlarla tamamlandı. 19 Şubat’ta başlayan etkinliklerin son gününde, Süleyman Şah Saygı Karakolu’na yönelik operasyonda Trabzonlu muhabere astsubayı Halit Avcı’nın şehit olması nedeniyle, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin standında vatandaşlara hediye dağıtımı dışındaki programlar iptal edildi.

Her-Yönüyle-Trabzon-Etkinlikleri-Tamamlandı-34 gün boyunca etkinliklerin gerçekleştirildiği Atatürk Kültür Merkezi’nde yerini alan Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Başkent’teki Trabzonluların memleket hasretini gidermelerine yardımcı oldu.

Büyükşehir Belediyesi standında 4 günde 10 bin Trabzon tanıtım dergisi, 10 bin Trabzon Büyükşehir Belediyesi dergisi, 10 bin Trabzon karpostalı, 10 bin Trabzon tanıtım cd’si, 10 bin Trabzonspor fuları, 10 bin hamsi ve kemençe figürlü anahtarlık ile 10 bin Trabzon haritası vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtıldı.

Her-Yönüyle-Trabzon-Etkinlikleri-Tamamlandı-5Etkinlikler boyunca Büyükşehir Belediyesi’nin standını ziyaret eden vatandaşlara Trabzon’da gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmekte olan çalışmalarla ilgili olarak detaylı şekilde bilgi verildi. Başkent’teki Trabzonlular, Trabzon’a geldiklerinde şehirde yaşanan değişimi net olarak gördüklerini ifade ederken Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu başta olmak ve emeği geçenlere teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi basın bürosu tarafından hazırlanan ve Trabzon’da yaşanan değişim ve gelişimin anlatıldığı “Trabzon’un Değişien Yüzü” başlıklı video kilpte katılımcılar tarafından yakından takip edildi.

Ayrıca Trabzon Büyükşehir tiyatrosu gerçekleştirdiği çalışmalarla etkinliklere renk kattı. Stantları tek tek gezerek davul zurna eşliğinde maniler söyleyen Büyükşehir tiyatrosu sevgi gösterileri ile karşılandı. Büyükşehir Belediyesi standında bulunan hamsi maskotu da vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. İnsanlar hamsi maskotuyla fotoğraf çekilebilmek için sıraya girdi.

Her-Yönüyle-Trabzon-Etkinlikleri-Tamamlandı-2Her yıl olduğu gibi bu yılda etkinliklerde hazır bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, alanda bulunan stantları tek tek gezrek Trabzonluar ile hasbihal oldu. Gurbetteki Trabzonluların yoğun ilgisi ile karşılaşan Gümrükçüoğlu, vatandaşların Trabzon ile ilgili olarak yönelttiği soruları ayrıntılı şekilde cevapladı.

Etkinliklerin sonunda 4 gün boyunca Ankara’da gerçekleştirilen çalışmaları değerlendiren Başkan Gümrükçüoğlu, “Ankara’da bu yıl Trabzon etkinliklerinin dokuzuncusu düzenlendi. Emeği geçen herkese Trabzon adına şükranlarımı sunuyorum. 4 gün boyunca yüzbinlerce Trabzonlu burada bir araya geldi. Gurbetteki hemşehrilerimiz burada memleket hasretlerini giderme fırsatı bulduğu gibi Trabzon dışından pek çok insanımızda buraya geldi. Büyükşehir Belediyesi olarak her yıl olduğu gibi bu yılda etkinliklerde yerimizi aldık. Suriye’de Trabzonlu askerimizin şehit olması nedeniyle stantımızdaki son gün programlarını iptal ettik. Vatan toprağını korurken Hakk’ın rahmetine kavuşan şehidimize rahmet; ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve Türk milletine başsağlığı diliyorum” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?