• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

HOLLANDA’DA MARSİS RÜZGÂRI

İlk kez Hollanda’da konser veren Karadeniz Müziğinin en başarılı temsilcilerinden Marsis Hollandalı Türklerden tam not aldı.


Hollanda’da-Marsis-Rüzgârı-1Mystiek Productions organize ile Hollanda’ya gelen ve Hollandalı Türklere ilk konserlerini veren Marsis ekibi coşkulu seyirci karşısında hem coştu hem coşturdu.

Rotterdam De Doelen salonunda dün akşam gerçekleşen konser, hemen hemen bütün şarkılarını yaklaşık 500 kişilik izleyici ile hop oturup hop kalkarak birlikte söyleyen Marsis ekibini bundan sonra Hollanda’da sık sık göreceğimizin de belgesi oldu.

Marsis’i ilk kez Hollandalı müzik severlerle buluşturan Mystiek Productions kaptanı Emir Barhan, “ Bu akşam konser saatleri ile Beşiktaş’ın Belçika’da UEFA 3. Tur ilk maçının aynı saatlere gelmesi salona yansır diye düşünmüştüm. Fakat öyle olmadı. Marsis’in Hollanda’da ilk konseri bu yüzden 600 kişilik salonu kiraladık. Şu anda gördüğüm coşku ve sevgi seli bundan sonra bu ekibi Hollanda’ya sık sık getirilmesi gerektiğinin sinyali olarak algılıyorum” dedi.

Hollanda’da-Marsis-Rüzgârı-2Sempatik tavırları, sanatçı kaprisinden uzak insanlarla anında kaynaşmasını bilen Marsis için Konseri izleyenler “Kaç defa gelirse gelsin yine izlerim. Karadeniz müziğinin evrensel olduğuna bir kez daha inandım, ilk kez izledim ama beklentimin çok çok üstünde. Karadeniz Rock bu tüm dünya dinlemeli şeklinde izlenimlerini paylaşırken bir yandan da derken cep telefonları ile çektikleri görüntüleri sosyal medyada paylaşarak gelmeyenlere neler kaçırdıklarını gösteri adete kıskandırmak için yarış haline girdiler.”şeklinde yorum yaptı.

İki saat süren konser sonrası Marsis ekibinin müzisyenleri de gördükleri ilgi karşısında memnuniyetlerini dile getirerek kendilerini Hollanda’ya davet eden ve Hollandalı Türklerle buluşturan Mystiek Productions ekibine ve kaptanı Emir Barhan’a teşekkür ettiler.

Kaynak: sonhaber.nl

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?