• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

25 Eylül 2014

HOPA LİMANI ULUSLARARASI TAŞIMACILIKTA BİZDE VARIZ DİYOR!

Karadeniz’in önemli limanları arasında yerini alan HOPAPORT’ta son aylarda yaşanan hareketlilik bölge ekonomisine katkı sunmaya devam ediyor.


hopaport1İtalya’dan Hopa Limanına gelen Çin bandıralı Le Dıng gemisi aldığı proje kargo yükünü Umman’a götürmek üzere yola çıktı.

Türkmenistan’da çalışmalarını tamamlayan bir sondaj firması, işlerinin bitmesi sonrası sahada bulunan kapsamlı iş makine parkını 300’e yakın TIR ile Hopa Limanına getirerek liman geri sahasına depolamıştı. Bu yüklerin bir kısmı geçtiğimiz ay içinde yine Çin bandıralı bir gemi ile Umman Sultanlığına Hopa Limanı üzerinden gönderilmişti.

Proje Kargo yükünün 2 partisi de İtalya’dan Hopa Limanına gelen Çin bandıralı Le Dıng isimli Kargo gemisine yükleme işlemleri tamamlandı. 117 parçadan oluşan ve yer yer ağırlıkları 40 ton’un üzerine çıkan parça yüklerde Hopa Limanının deneyimli personeli ile kargo gemisine yüklendi.

Hopa Limanından Le Dıng gemisine yükleme işleminin tamamlanması ardından demir alan kargo gemisi yükünü Umman Sultanlığının Sohar Limanında boşaltacak.

hopaport2Profesyonel bir kadro tarafından boşaltma ve yükleme işlemlerinin tamamlandığını ifade eden HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi. “Bir proje kargo yükü işini de başarıyla tamamladık. Biz bu ve buna benzer projelerin devam etmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Özellikle yurtiçi ve yurtdışı fuarlarda Hopa Limanının tanıtımına ağırlık veriyoruz. Bölge limanlarımız ve Hopa Limanımız da önümüzdeki süreçde yaşanacak ticari hareketlilik sayesinde işlem kapasitelerini ciddi oranlarda artıracaklardır. Biz bugünden yarına bunun hazırlığını yapıyoruz.

Hopa Limanı artık küçük ölçekli bir liman değildir. Büyük tonajlı gemilere hizmet verecek altyapımız mevcuttur. Çalışmalarımıza Hopa Limanında artık Kruvazör gemileri de hizmet verebilecek altyapıyı oluşturma adına devam ediyoruz” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?