• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

26 Ağustos 2014

HOPA SGK MERKEZİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

Artvin’in Hopa ilçesinde yaklaşık 2 yılda yapımı tamamlanan ve 1 milyon 300 bin liraya mal olan Hopa Sosyal Güvenlik Merkezi Hizmet Binası, düzenlenen törenle hizmete açıldı.


hopasgk1

Artvin’in Hopa ilçesinde yaklaşık 2 yılda yapımı tamamlanan ve 1 milyon 300 bin liraya mal olan Hopa Sosyal Güvenlik Merkezi Hizmet Binası, düzenlenen törenle hizmete açıldı.Sundura Mahallesinde yaklaşık bin metrekare alana inşa edilen hizmet binasının açılış törenine, Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Vali Yardımcısı Hasan Ongu Sarp Sınır Kapısı Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Öztürk, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Yadigar Gökalp İlhan, İl Emniyet Müdürü Hamdi Selçuk, Hopa Kaymakam Vekili ve Arhavi Kaymakamı Muhammet Önder, Borçka Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, Hopa Belediye Başkanı Nedim Koyuncu, Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, Arhavi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atıf Kesimal, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Zafer Şimşek, kurum çalışanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende bir konuşma yapan Artvin Valisi Kemal Cirit, “Artvin Kabuğunu Kırıyor, Artvin Kabuğuna Sığmıyor. Bunu da hep birlikte görüyoruz, görmeye de devam ediyoruz. İşte Hopa ilçemizde Gümrük Bölge Müdürlüğü hizmet binası özellikle Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin ve başkanının şiddetle istedikleri bir hizmet alanı. Ve yakında onunla ilgili inşallah bir açılışı da yeniden Hopa’nın karşısına getiriceğiz. Bu Sosyal Güvenlik Merkezimiz sadece Hopa’ya değil, ticaretin çok önemli bölümünün buralarda geçtiği, Kemalpaşa, Arhavi ile bu bölgeye, bu sahil bandına hizmet verecek. Bundan da büyük bir memnuniyet duymaktayız” dedi.

Sosyal Güvenlik Kurumu Artvin İl Müdürü Zafer Şimşek ise; “Hopa Sosyal Güvenlik Merkezi binamız 1000 metre üzerine kurulmuştur. Mülkiyeti kurumumuza ait olup Hopa, Arhavi ve Kemalpaşa Beldelerimize hizmet verecektir. 11 bin sigortalı, 1221 iş yerine hizmet verecektir.” dedi.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe de “Artvin’in eksiklerini bir bir tamamladığını ve devlet yatırımlarının, bölge müdürlüklerinin toplandığı yer olma noktasında hızla ilerlemeye devam ettiğini söyledi.

hopasgk2Konuşmaların ardından Hopa Sosyal Güvenlik Merkezi Hizmet binasının açılış kurdelesini Vali Cirit, SGK Başkanı İlhan ile protokol üyeleri birlikte keserek hizmete açtı.

Vali Cirit, daha sonra beraberindekilerle birlikte hizmet binasında bir süre incelemelerde bulundu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?