• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

HOPA’DA HAMSİ ŞENLİĞİ

Hopa Belediyesinin bu yıl ilkini düzenlediği ‘Hamsi Şenliği’ renkli görüntülere sahne oldu. 600 kilo hamsinin tüketildiği şenlik artık geleneksel olarak gerçekleştirilecek.


HopaHamsiŞöleni2Hopa, hamsi ile şenlendi. 1.si gerçekleşen Hopa Belediyesi Hamsi Şenliği muhteşem görüntülere sahne oldu. Hopa Cumhuriyet Meydanı eski belediye binası önünde gerçekleşen organizasyon da 600 kilo hamsi 200 kilo helva ve 2000 ekmek ikram edildi. Birlik ve beraberliğin organize olduğu bu anlamlı şenlikte Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Başkan yardımcıları Yüksel Özbayraktar, Ahmet İskender ve aynı zamanda meclis üyeleri halkla iç içe bir tutum sergileyerek neşeli bir hamsi şenliği oldu. 1.si gerçekleşen hamsi şenliğinde Başkan yarımcısı Ahmet İskender’in yaptığı konuşmada ‘ Hamsi Marmara’da ağlar, Sinop’ta kendine gelir Hopa’da güler. Kasım ayının gelmesi ve kar suyunun denize inmesiyle birlikte lezzetine lezzet katan hamsi yöremizin vazgeçilmez damak tadı. Biz bu lezzeti tüm Türkiye’ye ikram etmek istiyoruz ve bunun içinde bu şenliği geleneksel hale getirip her yıl Kasım ayında gerçekleştireceğiz. Tüm Türkiye’yi hamsi şenliğimize davet ediyoruz.’dedi.

HopaHamsiŞöleni4Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan’ın yaptığı konuşmada ise ‘Birlik ve beraberliğin sergilendiği bu şenlikte öncelikle Hopa halkına teşekkür ediyorum. Geleneksel hale getirdiğimiz ve 1.sini düzenlediğimiz bu şenlikle hem halkla bütünleşmek adına hemde yöremizin simgesinden biri olan Hamsiyi tüm Türkiye’ye tattırmak adına güzel bir organizasyon gerçekleştirdik ve bundan sonrada gerçekleştirmeye devam edeceğiz’ diyerek vatandaşlarla birlikte hamsi şenliğinde hamsinin tadını baktı.

HopaHamsiŞöleni3

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?