• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

24 Ağustos 2014

HOPA’DA KÜLTÜR EVİ YAPILIYOR

Hopa Belediyesi turizm konusunda ilçeye önemli katkı sağlayacak olan Kültür Evi yapımı için start verdi.


hopakültürevi1


Patikaa Haber Merkezi

NEDİMCİHAN.1Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, seçim sürecinde turizme önem vereceklerini belirtmişti. Başkan Cihan bu konuda ilk adımını da attı. Tamamen Hopa ve Hopa’nın tanıtımına özgü olacak bir şekilde projelendirilmiş Kültür Evi projesi hayata geçiyor. Orta Hopa Mahallesi 643 ada 6 parsel üzerinde Osmanağaoğlu mirasçılarına ait kamulaştırılmış olan binayı yüklenici firma tarafından Kültür Evi olarak restore ediyor.

Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan Kültür Evi projesi için: “Bilirsiniz ki Hopa’nın turizm potansiyelinin ve günde ağırladığı turist sayısının bir hayli fazla olduğu açık ve net olarak görünmektedir. Amacımız memleketimize gelen yerli ve yabancı turistlerin Memleketimizi en iyi şekilde tanımaları, gezip görülecek yerlerini iyi idrak etmeleridir. Kültür ve doğa zenginliklerimizin bir hayli fazla olduğu memleketimizde ne yazıktır ki turizme dayalı hiçbir proje bugüne kadar icraat haline getirilmemişti. Söz verdiğimiz gibi. Seçim sürecinde projelerimizin içinde yer alan Kültür Evi projemiz ile bunu hayata geçiriyoruz” dedi

hopakültürevi2Kültür Evi projesinin Hopa’nın tanıtımı için büyük önem arz ettiğini vurgulayan Başkan Cihan; “Doğal zenginliklerimiz, yöresel yemeklerimiz, dikiş nakış, kültürel zenginliklerimiz, festival ve etkinliklerimiz tamamen buradan tanıtılacak ve memleketimize yerli ya da yabancı turist geldiği zaman ilçe esnafımızın bu turistlerden nasıl fayda görebileceği, ilçe ekonomisine nasıl katkı bırakacağı bu proje ile gerçekleşecektir. Restorasyon yılsonunda bitirilip faaliyet alanında hizmete girecektir. Memleketimize hayırlı uğurlu olsun” açıklamasında bulundu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?