• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

HOPA’DA “KÜLTÜR, SANAT VE DENİZ FESTİVALİ” BAŞLADI

Artvin’in Hopa ilçesinde, “15. Hopa Kültür, Sanat ve Deniz Festivali” başladı. 3 gün sürecek festivalde bir çok etkinlik yapılacak.


4-6 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan “15. Hopa Kültür, Sanat ve Deniz Festivali” başladı. İlk olarak festivalin açılışı dolayısıyla kaymakamlık binası önünde tören yapıldı. Törene, Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Sivil Toplum Örgütleri ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan tören, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Rize Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibinin gösteri yaptığı etkinlikte katılımcılar, İlçe Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından hazırlanan çeşitli el sanatlarının yer aldığı sergiyi gezdi.

Hopa Belediye Başkanı Cihan, festivalin, ülkede yaşanan afet ve çeşitli olaylar dolayısıyla üç yıldır yapılamadığını hatırlattı ve Festivali, yöre kültürünü tanıtmak amacıyla organize ettiklerini belirtti.

3 gün sürecek festivalde Ece Seçkin, Aydilge, Bayar Şahin, Adem Gümüşkaya, Bizim Yaşar, Salih Yılmaz, Aydoğan Topal, Elincan Vayiç, Vira Cemal, Samida, Aydoğan Can, Nuri Naili ve Grup Yale konser verecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?