• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

26 Ağustos 2014

HAYRAT’TA “EĞİTİM SEFERBERLİĞİ PROJESİ” BULUŞMASI

Nuhoğlu Vakfı, Hayratlılar Derneği ve Hayrat Belediyesi tarafından düzenlenen “Hayrat Buluşması” Hayrat ilçe merkezinde gerçekleştirildi.


HAYRATBULUŞMA2Nuhoğlu Vakfı, Hayratlılar Derneği ve Hayrat Belediyesi tarafından düzenlenen “Hayrat Buluşması” Hayrat ilçe merkezinde gerçekleştirildi.

Trabzon Vali Vekili Abdurrahman Koçoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İstanbul Milletvekili Oktay Saral, Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilodziç, Hayrat Kaymakamı Tuğba Genç, Hayrat Belediye Başkanı Mehmet Nuhoğlu, Nuhoğlu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Nuhoğlu, Nuhoğlu Vakfı Danışmanlar Meclisi Başkanı Çetin Nuhoğlu, siyasi partililerin il ve ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, STÖ başkanları ve çok sayıda Hayatlının hazır bulunduğu buluşmada; Nuhoğlu Vakfı tarafından başlatılan ve finanse edilen Of ve Hayrat’ın merkeze uzak mahallelerindeki başarılı öğrencilere fırsat eşitliği sağlayan Eğitim Seferberliği Projesi kapsamında desteklenen ve üniversitelerin çeşitli bölümlerini kazanan başarılı öğrenciler törenle ödüllendirildi.

HAYRATBULUŞMA3Törende konuşan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, Nuhoğlu Vakfı yetkililerini imza attıkları sosyal sorumluluk projelerinden dolayı tebrik etti. Nuhoğlu Vakfı’nın son yedi yıldan beri Of ve Hayrat’ın merkezden uzak yerlerindeki başarılı öğrencilere çok önemli destekler verdiğini hatırlatan Başkan Gümrükçüoğlu, vakfın desteklerinden yararlanan öğrencilerin büyük başarılara imza attıklarını ifade ederken şunları kaydetti: “İnsana, eğitime yapılan fedakarlık en büyük fedakarlıktır, en büyük hizmettir. Nuhoğlu Vakfı gençlerimizin ortaya çıkmasını sağladı. Liselere ve üniversitelere giriş sınavlarında birçok gencimiz rekor puanlar aldı. Hayrat’taki Nuhoğlu Vakfı, isimleri gibi hareket etmişler. Hayır, hasenat, hayrat yapmışlar. Gençlerimizin yetişmesinde başrol oynamışlar… Hayratlılar bu engin, sevgi dolu yürekleri ile kendilerine hizmet edenlere her zaman sahip çıktığı gibi, çocuklarının geleceğini kurtaranlara sahip çıktığı gibi demokrasiye de her zaman sahip çıktı. Burası ismi gibi bir ilçedir. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman Hayratımızın emrindeyiz, hizmetindeyiz.”

2508Hayrat9Protokol konuşmalarının ardından Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Eğitim Seferberliği Projesi’nin ulaştığı nokta hakkında kamuoyunu bilgilendirdi. Eğitim Seferberliği Projesi kapsamında desteklenen yaklaşık bin öğrencinin yüzde 94’ünün sınavlarda üstün başarı elde ederek liselere yerleştirildiği, yine aynı şekilde desteklenen 167 öğrencinin de üniversite kazandığı kamuoyuna aktarıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?