• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

İLK SERGİNİN TEMASI “AŞK-I NEBİ”

Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi’nin açılışı, Aşk-ı Nebi temalı hüsn-ü hat sergisi ile gerçekleştirilecek.


İLK-SERGİNİN-TEMASI-AŞK-I-NEBİ-241 Eser Sergilenecek

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin giriş katında yer alan sanat galerisinin açılışında Hat Koleksiyoneri Mehmet Çebi’nin özel Hilye-i Şerif Koleksiyonu sergilenecek. Peygamber Efendimiz (s.a.v)’i öven; boyunu, saçlarını, yürüyüşünü ve güzel özelliklerini anlatan birbirinden seçkin 41 eserin yer alacağı sergi Ordulularla buluşacak.

Başkan Yılmaz: “Bütün Hemşehrilerimiz Davetlidir”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, ilk serginin Peygamber Efendimiz (s.a.v)’i anlatan eserlerden oluşacağını ifade ederek; “2016 yılı itibarıyla Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerimizde 12 ay boyunca hizmeti ve sanatı farklı temalarda bir araya getireceğiz. İlk sergimiz, Peygamber Efendimiz (s.a.v)’den ilham alınarak kaleme alınan edebi metinlerin, maharetli hattatların ellerinde hüsn-ü hat şeklini alan ve müzehhibler tarafından tehzib sanatı ile süslenerek ortaya çıkan levhaların sergileneceği bir sanat şöleni olacak. Bütün hemşehrilerimizi sanat galerimizin açılışına ve bu seçkin eserleri görmeye davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Sergi 1 Ay Sürecek

Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi’nin ilk etkinliği olan Hilye-i Şerif Sergisi, 1 ay boyunca ziyaret edilebilecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?