• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

İNATÇI KARADENİZLİ MERYEM

Ünlü oyuncu İpek Tuzcuoğlu, ‘Diğer Yarım’ adlı dizide dirayetli, gururlu ve inatçı Karadenizli Meryem rolünü oynuyor.


karadenizlimeryem-1


Patikaa.com / Haber Merkezi


Ekranlarda bu sezon Karadeniz dizisi yok. En azından şimdilik. atv ekranlarında ise Karadenizli aile ile Arnavut bir ailenin yaşadığı olayların anlatıldığı ‘Diğer Yarım’ adlı bir dizi var. Dizide ünlü Oyuncu İpek Tuzcuoğlu dirayetli, gururlu ve inatçı Karadenizli Meryem rolünü oynuyor.

İpek Tuzcuoğlu, canlandırdığı ‘Meryem’ karakterini ve hakkında merak edilenleri Sabah gazetesine şöyle anlattı anlattı:

‘Diğer Yarım’ adlı dizide canlandırdığım ‘Meryem’; çok hünerli, ayakları üstünde durmayı başarabilen, kalbi kırık, hüzünlü ve mutsuz bir kadın. Çünkü bir kızı yok, yani diğer yarısı yok. 22 sene boyunca hep diğer yarısını aramış; gönül yarası var.

‘Meryem’ de, eski eşi ‘Ecevit’ de inatçılar. Birinde Laz, diğerinde Arnavut inadı var. İki ailenin yapısal farklılıklarından kaynaklanan sorunlar da ayrılmalarına neden olmuş. Mesela ‘Ecevit’in annesi ‘Meryem’i hiç istememiş. ‘Meryem’in babası da ‘Ecevit’le evlenmesine izin vermemiş. İkisi kaçıp büyük aşkla evlenmişler. Ancak ikisinin de inadı yüzünden yolları ayrılmış.

Dizi de en dikkat çeken rol ise Devran rolüyle Ruhi Sarı’ya ait. Ünlü oyuncu aslen de Trabzonlu ve bir çok dizide yine Karadenizli rolü oynamıştı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?