• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

29 Aralık 2014

ISIRLIK KENT ORMANI PROJESİNE START VERİLDİ

Rize’nin Isırlık mevkisinde yapılması planlanan ‘Kent Ormanı ve Mesire Alanı’ projesinin çalışmalarının başlandı. Projede ilk olarak teleferik sistemi hayata geçirilecek.


RizeIsırlıkProjesineStart1Rize’nin Isırlık mevkisinde yapılması planlanan kent ormanı ve mesire alanı projesinin çalışmalarının başlandığı açıklandı. Sahanın sağlamlaştırılması ve istinat duvarlarının yapılması için arazinin uygun hale getirilmesi çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Yusuf Karali Diyanet Eğitim Merkezi’nde düzenlenen ve Ak Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Rize Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan, bölge müdürleri ve çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katıldığı toplantıda projelerin son durumları konuşuldu.

Rize şehir merkezine kuş bakışı görüş açısına sahip olan Isırlık mevkisi, doğal yapısı ile de turizme yönelik faaliyetlerin yapımına uygun özellikler taşıyor. Proje içerisinde teleferik istasyonu, manzara seyir teraslı kır kahvesi ve yürüyüş yolları yapılması planlanıyor.

RizeIsırlıkProjesineStart2BÜTÜN PROJELER İLERLİYOR
Isırlık Kent Ormanı ve Mesire Alanı Projesi’nin üzerinde en çok durdukları ve önemsedikleri projelerden bir tanesi olduğunu vurgulayan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, “Isırlık Kent Ormanı ve Mesire Alanı Projesi artık uygulama noktasına gelmiştir. Rize’deki bazı kişiler tarafından Belediye’nin ve ilgililerin projeleri takip etmedikleri noktasındaki serzenişlerini duyuyoruz. Görüldüğü üzere bir projemizin çalışmaları tamamlandı ve inşa aşamasına geçildi. Isırlık mevkisindeki bu çalışmayla birlikte Rize’de yaşayan vatandaşlarımız için nefes alabilecekleri bir yer tahsis edilecektir. Sokak hayvanlarına ilişkin projemize de ilgili bakanlık tarafından kaynak aktarımı yapıldı. Bu projemiz de yakın zamanda başlayacaktır” dedi.

RizeIsırlıkProjesineStart3ISIRLIK MEVKİSİNE TELEFERİK BAĞLANTISI
İlk olarak Dağbaşı mevkisine yapılması planlanan teleferik projesini tamamlamak istediklerini belirten Başkan Kasap, “Teleferik projemizde kamulaştırma çalışmalarını önümüzdeki bir iki hafta içerisinde tamamlayacağız. Dağbaşı teleferik projemizi tamamlayarak, Dağbaşı’ndan Isırlık mevkisine de bir teleferik hattı yapmayı planlıyoruz. Yaptığımız çalışmaların bütün kurumlar ve vatandaşlarımız için verimli bir şekilde geçmesini diliyorum” dedi.

RizeIsırlıkProjesineStart4PROJE TAMAM, ÇALIŞMALAR BAŞLADI
Ak Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, hükümetin kaynakların en doğru şekilde vatandaşların hizmetine sunduklarını ifade ederek, Isırlık Kent Ormanı ve Mesire Alanı projesinin gerçekleştirilme aşamasına geldiğini söyledi.

Çalışmaların startının verildiğini belirten Karal, iş makinelerinin sahada gerekli çalışmaları yaptığını ve proje için gerekli ödeneğin ilgili kurumlara aktarımının yapıldığını söyledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?