• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

10 Ekim 2016

İSTANBUL’DA FORMULAZ FIRTINASI

İstanbul’un Sarıyer ilçesinde “Arabam tahtadan inerim rampadan” sloganıyla düzenlenen Formulaz Tahta Araba Şenliği, renkli görüntülere sahne oldu.


istanbulda-formulaz-firtinasi-2Formulaz Rize’den sonra İstanbul’da da adından söz ettirdi. Rizenin ardeşen ilçesine bağlı tunca beldesinde her yıl gerçejkleştirilen formulaz, bu kez istanbulda idi.

Sarıyer Belediyesi ile Formulaz Derneği ve Redbull tarafından “Arabam tahtadan inerim rampadan” sloganıyla gerçekleştirilen şenliğe yarışmacılar çoğu kendi tasarımları onlarca tahta arabayla katıldı.

istanbulda-formulaz-firtinasi-4Yarışlar öncesi açıklamalar da bulunan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Hakkari’deki terör saldırısında şehit edilenlere rahmet, yaralılara da şifa dileğinde bulunarak, yarışmaya katılanlara teşekkür etti. Genç, yarışmanın ilerleyen zamanlarda uluslararası çapta yapılması için bir çalışma yapacaklarını dile getirdi.

istanbulda-formulaz-firtinasi-6El yapımı tahta arabaların görevlilerce uygun olup olmadığının kontrol edilmesinin ardından yarışlar, beşer kişiden oluşan gruplar halinde gerçekleştirildi. Sürücülerin zaman zaman tehlikeli anlar yaşadığı yarışta heyecanın dorukta olduğu görüldü.

istanbulda-formulaz-firtinasi-5Formulaz yarışında olası kaza ihtimaline karşı güvenlik önlemleri artırıldı. Yarış güzergahındaki yol kenarlarına saman balyalar konuldu. Lastik ayakkabı ve kıl çorap giydikleri gözlenen yarışmacılar, olası kazalara karşı kask, kolluk ve dizlik taktı. Sağlık ekipleri ile zabıta ekipleri de parkur çevresinde önlem aldı.

istanbulda-formulaz-firtinasi-3Yaşanan küçük çaplı kazalarda hafif yaralananlara sağlık ekiplerince müdahale edildi. Yarışmada dereceye girenlere de çeşitli hediyeler verildi.

Yarışlar Çay TV ve Mavi Karadeniz ekranlarından canlı yayımladı. Sunuculuğu ise Gazeteci&Spiker Salih Navdar yaptı.

Formulaz İstanbul yarışları gelecek yıllarda da düzenlenmeye devam edecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?