• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

12 Ağustos 2014

İSTANBUL’DA KARADENİZ RÜZGÂRI ESTİ!

Karadeniz müziğinin önemli temsilcileri Fuat Saka, Karmate ve Niyazi Koyuncu aynı çatı altında buluşup İstanbul’da adeta Karadeniz rüzgârları estirdi.


ist,krd.2İstanbul’da tam anlamıyla Karadeniz rüzgârı esti. Turkcell Yıldızlı Geceler kapsamında, Karadeniz Gecesi çatısı altında sevenleri ile buluşan Fuat Saka, Karmate ve Niyazi Koyuncu Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesinde unutulmaz bir geceye imza attılar. Açıkhava’da Karadeniz Rüzgârları estiren sanatçılar, seyircinin büyük ilgisi ile karşılaştı. Bazen duygusal parçalar ile hüzünlenen hayranlar, bazen de hep birlikte aynı anda Horon tepti.

Sahneye ilk olarak çıkan Karmate Grubu, Türkçe ve Lazca söyledikleri şarkıları ile ilerleyen saatlerin habercisi gibiydi. Seyircinin yoğun ilgisi arasında şarkılarını seslendiren grup, hareketleri parçaları ile olduğu kadar, hüzünlü parçaları ile de büyük beğeni kazandı.

ist,krd.4Karmate’nin ardından sahneye çıkan Fuat Saka çıktı ve her şarkısı ile seyirciye ayrı bir keyif yaşattı. Açıkhava Sahnesi’nin horon tepmeyen hiçbir yeri kalmazken, seyirciler Fuat Saka eşliğinde adeta kurtlarını döktüler.
Fuat Saka konserde “Bugün buraya müzik yapmaya geldik, inşallah hep beraber eğleneceğiz” dedi. Muhabirlerin “Bu grup ile albüm çıkar mı? Sorusuna ise Saka, “Albüm çıkarmanın bir anlamı yok, bu güzellik burada kalsın. Bize teklif ettiler, bizde uygun bulduk ve insanları eğlendirmeye geldik” açıklamasını da yaptı.

Gecede son olarak Niyazi Koyuncu’nun sahneye çıktı ve coşku doruğa ulaştı. Koyuncu’nun hareketli şarkılarını seslendirmesi ile birlikte Açıkhava Sahnesi’nde bulunan seyircinin neredeyse tamamı bir anda horon tepmeye başladı. Dakikalarca hız kesmeden horon tepen seyirci sanatçının her şarkısına eşlik etmeyi ihmal etmedi.
Konserin bitimine kadar Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi tam anlamıyla yer yerinde oynadı.

ist,krd.5Karadeniz müziklerinin hayranı olan ve aslende Ordu’lu olan Türk Sineması’nın yaşayan efsanesi Kadir İnanır konsere Jülide Kural ile katıldı. Uzun süredir ekranlardan uzak kalan ünlü oyuncu “Karadeniz müziklerini çok severim, Fuat Saka benim yakın arkadaşım olur” dedi.

Muhabirlerin yeni proje sorularını yanıtlayan usta aktör “Teklifler geliyor ancak beni heyecanlandıran birşey çıkmadı. Bu yaşıma kadar rol aldığım projeler belli, bunların üstünde birşey olmalı ki kabul edeyim” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?