• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

İÜ BAHAR ŞENLİĞİ RESUL DİNDAR İLE FİNAL YAPTI

İstanbul üniversitesi Bahar Şenlikleri, Karadenizli genç sanatçı Resul Dindar’ın konseri ile sona erdi. Öğrenciler Karadeniz müziğinin hareketli ritmi eşliğinde coşku dolu anlar yaşadılar.


İÜ-BAHAR-ŞENLİĞİ-RESUL-DİNDAR-2Resul Dindar konserinin şiddetli fırtına ve sağanak yağış dolayısıyla akşam saatlerine ertelenmesi eğlenceye engel olmadı. Öğrenciler horon oynayıp Karadeniz müziğinin hareketli ritmi eşliğinde coşku dolu anlar yaşadılar.

İÜ-BAHAR-ŞENLİĞİ-RESUL-DİNDAR-3Saat 20.00’den itibaren her dakika ritim ve coşkunun dozu arttı. Resul Dindar, on binleri geçen ve konser alanının dışına taşan hayranlarına unutulmaz saatler yaşattı. Horon, tulum ve kemençeli şarkılarla beraber “Ankara’nın bağları” isimli parça da söylendi, İngilizce şarkılar da. Farklı müzik türleri arasında başarılı geçişler yapan Resul Dindar sahneye çağırdığı öğrencilerle fotoğraf çektirdi.

İÜ-BAHAR-ŞENLİĞİ-RESUL-DİNDAR-4Konserin sonunda, geleneksel hale gelen havai fişek gösterisiyle 2015 yılı İÜ Bahar Şenlikleri tamamlandı. Bir hafta boyunca Avcılar yerleşkesi İstanbul Üniversitesi öğrencileri personeli ve başta Avcılar bölgesinden gelenler olmak üzere şenlik alanı yaklaşık 300.000 kişiyi ağırladı.

İÜ-BAHAR-ŞENLİĞİ-RESUL-DİNDAR-5İÜ Rektörlüğü, İÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın Öğrenci Kültür Merkezi biriminin koordinatörlüğünde gerçekleştirilen 2015 yılı İÜ Bahar Şenlikleri’ne, İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, İÜ Avcılar Kampüs Koordinatörlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Avcılar Kaymakamlığı, Avcılar Belediyesi’nin yardım ve destekleri ile gerçekleştirildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?