• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

30 Haziran 2015

JUDO MİNİKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

Rize’nin ev sahipliğinde 71 ilden 1050 judocunun katılımı ile başlayan Minikler Türkiye Şampiyonası sona erdi. Sporcularından 7’si altın olmak üzere toplamda 17 madalya kazanan Kocaeli şampiyon oldu.


Judo-Rize-SonaErdi-2Rize Yeni Şehir Spor Salonu’nda başlayan ve 3 gün süren şampiyonanın son gününde erkeklerde -55,-60 ve +66 kiloda, bayanlarda ise -52, -57 ve +57 kiloda maçlar yapıldı.

Erkeklerde son gün -55 kg da altın madalya Ordu’dan Erdal Danışmana gitti gümüş madalya ile onu İsmail Ünal takip ederken, Umut Utku Turanlı ve Mustafa Menevşe 3 lüğü paylaştılar. Madalyalarını Rize Vali Yardımcısı Turan Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı ve Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik takdim etti.

Erkeklerde +60 kg da Kahramanmaraş’tan Cihan Ayberk Tiyek altın madalya alırken, gümüş madalya ile Munir Ertuğ onu takip etti. Emir Yıldız ve Hasan Hüseyin Kol 3 cülüğü paylaştılar. Madalyalarını Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı İslam Yücel takdim etti.

Son gün bayanlarda ise +57 kiloda İzmir’den Buse Çakar altın madalya alırken, Suzannur Duman ikinci olarak gümüş madalya aldı. Sümeyye Türkmen ve Sude Nizam ise 3 cülük kürsüsünü paylaşarak bronz madalya kazandı. Madalyalarını Federasyon Başkanı Fatih Uysal takdim etti.

Genel madalya sıralamasına göre Kocaeli 7 altın 6 gümüş 4 bronz madalya ile 1ci olurken, Iğdır 3 altın madalya ile onu takip etti. Samsun ise 1 altın 1 gümüş ve 5 bronz madalya ile 3. Sırada yer aldı. Rizeli sporcular ise şampiyonayı 1 gümüş ve 1 bronz madalya ile tamamladı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?