• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

KAÇAR’IN ŞİİRLERİ KİTAPLAŞTIRILDI

Giresunlu ünlü şair, bestekâr ve güfte yazarı Ahmet Kaçar’ın eserleri “Şiire Adanmış Bir Ömür Ahmet Kaçar Bütün Şiirleri, Hayatı ve Sanatı” adlı kitapta buluştu.


AhmetKaçar-KitapGiresun Göreleli ünlü şair, bestekâr ve güfte yazarı Ahmet Kaçar’ın eserleri “Şiire Adanmış Bir Ömür Ahmet Kaçar Bütün Şiirleri, Hayatı ve Sanatı” adlı kitapta toplanarak Giresun Valisi Hasan Karahan’ın talimatıyla İl Özel İdaresince bastırıldı.

Kaçar’ın bütün eserleri Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Necati Demir tarafından 2 yıllık bir çalışma sonunda kitapta toplandı.

Giresun Valisi Hasan Karahan, kitabın sunuş kısmında, Ahmet Kaçar’ın Giresun’un ve bölgenin doğal güzelliklerinden, tarihinden ve kültürel ikliminden ilham alarak hayata dair her şeyi manzum bir şekilde analiz edebilen bir düşünce adamı, şair, güfte yazarı ve bestekar olduğunu belirterek, “Onun şiirleri ve sözlerinin milli musikimize katkı sunduğunu, hatta TRT’nin repertuarına girdiğini, ülkemizin yetiştirdiği çok değerli sanatçılar tarafından icra edilen parçaların zevkle dinlendiğini biliyoruz. Bu yüzden şiirlerin topluca ele alınıp, bir kitap halinde gelecek nesillere sunulması isabetli bir karar ve gayretin mahsulü olmuştur.” şeklinde düşüncelerini kaleme aldı.

561 sayfadan oluşan kitap İl Özel İdaresi Kültür Serisinin 3.’sü olarak ilk etapta 500 adet bastırıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?