• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

KAÇKAR DAĞLARI İÇİN YENİ PROJE HAYATA GEÇİYOR

Kaçkar Dağları Milli Parkı AB Projesi ihale dosyaları hazırlama işi ihalesi yapıldı. İhale sonucunda ‘Eko- Denge’ firması ile sözleşme imzalandı.


KaçkarABproje-İhale1Orman ve Su İşleri Bakanlığı 12. Bölge Müdürlüğü Kaçkar Dağları Milli Park Müdürlüğü faaliyet alanı olan Kaçkar Dağları Milli Parkında uygulanacak olan ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, Bölgesel Rekabet Programı Koordinasyon ve Uygulama Müdürlüğü tarafından yürütülen “Kaçkar Dağları Milli Parkında Sürdürülebilir Turizm Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi” Kapsamındaki İnşaat İşlerinin Uygulama Projeleri İle Birlikte İhale Dosyalarının Hazırlanması Ve Mal Alım İşlerine Dair İhale Dosyalarının Hazırlanması Hizmet Alım İşi ihalesi, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından gerçekleştirildi. İhale sonucunda EKO- DENGE firması ile sözleşme imzalandı.

KaçkarABproje-İhale3Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün nihai yararlanıcı ve proje yürütücüsü olduğu, gerçekleşme dönemi 2014-2017 olarak belirlenmiş olan “Kaçkar Dağları Milli Parkında Sürdürülebilir Turizm Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında yapılması öngörülen inşaata konu tesislerin; etüt-proje ve mimari çizimleri ile Avrupa Birliği satın alma kuralları çerçevesinde inşaat işlerine yönelik gerekli ihale dosyalarını Avrupa Birliği’nin PRAG ve FIDIC kuralları çerçevesinde hazırlanacak.

Yapılan Hizmet Alım İşi İhalesi kapsamında yüklenici firma tarafından; “Kaçkar Dağları Milli Parkında Sürdürülebilir Turizm Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi”nde tanımlanan; park yapıları ve tedarik bileşenine ilişkin diğer malzeme ve ekipmanların piyasa araştırması ve maliyet tablolarının oluşturularak inşaat ve tedarik bileşenine ilişkin dosyaları tamamlanarak akabinde yapılacak olan uygulama ihalesine hazır hale getirilecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?