• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

KAÇKAR’IN TURİZM PROJELERİ MASAYA YATIRILDI

‘Kaçkar Dağları Milli Parkı Sürdürülebilir Turizm Projesi’ toplantısı Ayder Yaylasında yapıldı.Proje DOKA tarafından 9.5 milyon Euro bedelle ihale edildi.


KaçkarTurizmProjeToplantı1DKMP 12. Bölge Müdürlüğü Kaçkar Dağları Milli Parkı Sürdürülebilir Turizm Projesi kapsamında inşaa edilecek park yapıları ve inşaat bileşenine yönelik hazırlanacak mimari ve peyzaj projelerinin yapımına yönelik çalışmaların ilgili taraflarla birlikte değerlendirilmesi toplantısı Ayder’de yapıldı.

KaçkarTurizmProjeToplantı4Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, Bölgesel Rekabet Programı Koordinasyon ve Uygulama Müdürlüğü tarafından yürütülen “Kaçkar Dağları Milli Parkında Sürdürülebilir Turizm Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi” kapsamındaki inşaat işlerinin uygulama projelerinin görüşüldüğü toplantıya, Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, DKMP Genel Müdürü Ahmet Özyanık, İl Genel Meclisi Başkanı Muhammet Avcı, DKMP 12. Bölge Müdürü Mustafa Bulut, Çamlıhemşin Kaymakamı Aziz Gölbaşı, Çamlıhemşin Belediye Başkanı Ahmet Haşimoğlu, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı temsilcileri, DOKA temsilcileri, DKMP Genel Müdürlüğü teknik personeli ve Bölge Müdürlüğümüz idari ve teknik personelleri katıldı.

KaçkarTurizmProjeToplantı3Proje Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA)tarafından 9.5 milyon Euro bedelle ihale edildi. Proje 2014-2017 yıllarını kapsıyor.

Toplantıda ayrıca, Hazındak kış sporları merkezi ile Kaçkar Dağları Milli Parkı Koruma Amaçlı İmar Planı konuları da görüşüldü.

Toplantı sonunda, katılımcıların önerilerinin de dikkate alınarak, proje ihalesini alan firmanın çalışmalarının Genel Müdürlük ve Bölge Müdürlüğü teknik çalışanlarının mihmandarlığında devam ettirilmesi konusunda mutabakat sağlandı.

KaçkarTurizmProjeToplantı2

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?