• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

KAÇKARLARA ZAFER TIRMANIŞI

Türkiye Dağcılık Federasyonunun düzenlediği “Uluslararası Kaçkar Dağı 30 Ağustos Zafer Tırmanışı” yurt içinde ve dışından 66 sporcunun katılımı ile gerçekleşti.


kaçkarlar30ağustos5Uluslararası 30 Ağustos Zafer Tırmanışı tamamlandı.Dağcılık Federasyonu faaliyet programında yer alan Uluslararası Kaçkar Dağı 30 Ağustos Zafer Tırmanışı ülkemizdeki dağcılık kulüplerinden ve yurt dışından Azerbaycan ile İran dan 66 sporcunun katılımı ile gerçekleşti.

kaçkarlar30ağustos6Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından geleneksel hale getirilmiş olan tırmanış 28 Ağustos 2014 tarihinde Rize Atatürk Meydanında yapılan törenle başladı. Törene Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, Şube Müdürleri Cafer Küçükmustafa ve Kenan Yücel, Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Alaattin KARACA, Dağcılık Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Özyurt, Yusuf Biltekin, Faik Can Özen, Rize Dağcılık İl Temsilcisi Memet Emin Ayhan, Rize’de bulunan Dağcılık Kulüpleri temsilcileri ile sporcular katıldı.

kaçkarlar30ağustos228 Ağustos 2014 tarihinde tırmanışa başlayan dağcılar aynı gün Kaçkar Dağlarına en yakın yerleşim merkezi olan Yukarı Kavron yaylasına kamp kurarak çadırlarda gecelediler. Akabinde tırmanışlarına devam eden dağcılar 30 Ağustos 2014 tarihinde Kaçkar Dağlarının 3937 metrelik zirvesine ulaştılar. Zirvede faaliyetin anlamına yakışan töreni gerçekleştiren kafile ülkemizin birlik ve bütünlüğü adına şehit düşenleri, ayrıca dağlarda kaybettiğimiz dağcıları ve yakın zamanda Datça’da Denizde yaşanan kazada hakkın rahmetine kavuşan Dağcılık Antrenörlerimizden merhum Emrah ÖZBAY’I da saygı ile anarak aynı gün saat 14.00 da ana kampa geri dönerek geceyi kampta geçirdiler.

kaçkarlar30ağustos331 Ağustos 2014 tarihinde saat 08.00 ana kamptan ayrılan dağcılar aynı gün Yukarı Kavrana ve oradan Rize’ye geldiler. Rize Sporcu Kamp Eğitim Merkezinde hazırlanan törenle katılım belgelerini alan dağcılar aynı gün bölgelerine döndüler.

kaçkarlar30ağustos4Dağcılık Federasyonu Başkanı Alaattin Karaca yaptığı açıklamada, yapılan ev sahipliğinden büyük memnuniyet duyduklarını belirterek Uluslararası 30 Ağustos Zafer Tırmanışında desteklerini esirgemeyen başta Rize Valisi Sayın Ersin Yazıcı’ya Vali Yardımcıları Ümit Hüseyin Güney, Şefik Aygöl’e, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik ve Şube Müdürü Cafer Küçükmustafa’ya ayrıca Rize Dağcılık İl Temsilcisi Mehmet Emin Ayhan’a ve Rize de bulunan Dağcılık Kulüplerinin Başkanları ve üyelerine teşekkür etti.

kaçkarlar30ağustos7

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?