• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

KAÇKARLAR’DA GENÇLİK RÜZGÂRI

Kaçkar Gençlik Festivali, 27 – 30 Ağustos 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek.


KaçkarFest2016-1Kaçkarlar’dan çağrı var! Çamlıhemşinli iki gencin organize ettiği Kaçkar Gençlik Festivali, 27 – 30 Ağustos 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek. Festival komitesinden Tayfun Güneri ve Caner Yüksel, gençlere sesleniyor: “Çadırını al gel…” Festival, Çamlıhemşin’in Çinçiva Köyü’nde muhteşem bir kamp alanında gerçekleşecek. Doğa yürüyüşleri, konserler, rafting, zipline, horon öğretisi ve yoga… Kaçkar Gençlik Festivali’nde nefesleri tutacağınız üç gün sizleri bekliyor.

Katılımcı sayısının iki yüz kişiyle sınırlandığı festivale on sekiz yaşının altındakiler ve kırk yaşından büyükler katılamıyor. Festivalle ilgili ayrıntılı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için www.kackarfest.com adresine bakabilirsiniz.
Ayrıca bilgi@kackarfest.com adresine e-posta gönderip rezervasyon yaptırmak mümkün.

KaçkarFest2016-3İşte KaçkarFest yetkililerin duyurusu:

Çadırını alıp geliyorsun.

Türkiye’nin en güzel dağlık alanında nefesleri tutacağımız 3 gün. Doğa yürüyüşleri, konserler, rafting, zipline, horon öğretisi ve yoga.

Fırtına Vadisi’nin tam kalbinde muhteşem bir kamp ve festival alanı. Yüreği hoplatacak kadar güzel şelaleler, el değmemiş muhteşem yaylalar, yaşlı ormanlar, sıkı dostluklar, hırçın dereler, rengarenk çiçekler. İnsan daha ne ister ki Tulum sesinin kulaklara değil gönüllere işlendiği noktanın adıdır KAÇKARLAR.

18 yaşından küçüksen gelme sen biraz daha bekleyeceksin.
Bu bir gençlik organizasyonu olduğu için 40 yaşından büyükler bizi affetsinler:).
Unutmadan festivalimiz 200 kişi ile sınırlıdır.

Yanınızdada Neler Getirmelisiniz?
• Çadır
• Uyku Tulumu
• Mat
• Kafa Feneri
• Yağmurluk
• Yürüyüş botu ( yoksa spor ayakkabı ) illa ki yedeği olsun ayakkabınızın çünkü Karadeniz her daim yağış alabilir.
• Pantalon ve yedeği ( çabuk kuruyabilen malzemeden olursa daha sağlıklı olur )
• Polar ( akşamlar için )
• Yürüyüşlerde kullanacağınız küçük sırt çantası
• Varsa baton ( bilemeyenler için yürüyüş sopası )
• 200 tane prizimiz yok yedek batarya telefonlar için
• Kişisel temizlik maddeleriniz ve özel eşyalarınız.

KaçkarFest2016-227 Ağustos Cumartesi
En geç saat 12:00 a kadar

Çamlıhemşin’de buluşma ( Kamp alanı ve Çamlıhemşin arası 7 km. Araç transferini biz yapıyoruz.

Öğle yemeği sonrası tüm ekip Tar Deresi yürüyüşünü yapıp kamp alanına dönüyoruz..
Yürüyüş yaklaşık 2 saat kadar sürecek. Akşam kamp ateşi yanar. Festival alanında horon dersi ve mini konser .

28 Ağustos Pazar
Karadeniz’in en güzel 3 yaylası arasında bulunan Amlakit, Hazindak ve Pokut arasını yürüyeceğiz bugün. Öncelikle yolumuz üzerindeki asırların izini taşıyan Zilkale’ye uğrarız ardından Palovit Vadisi’ne girip Palovit Şelalesi’ni fotoğraflarız. Amlakit’e ulaştığımızda yürüyüşe başlıyoruz. Muhteşem bir patikadan Hazindak yaylasına çıkıyoruz. Hazindak taş ve ağaç karışımı yayla evleriyle zamana meydan okuyan müthiş bir yayladır. Hep bir tulumcu olsun istedik yanımızda yaylada tulumu patlatırız. Bizler coşarız yaylacılar da 🙂 ardından ladin ormanlarında içinden ülkemizin tartışmasız en güzel yaylası Pokut’a yürüyoruz. Şayet hava uygun olursa Palovit Vadisi ve Pokut’un vadiye uzanışı inanılmaz güzellikte. Buradan Sal Yaylası’na geçer güneşi şanslıysak bulutların üzerinde batırırız. Akşam kamp alanına dönüş ve ateş yanar. Mini konser ve horon öğretisi.

29 Ağustos Pazartesi
Bugün buzul göllerine hareket ediyoruz. Öncelikle Ayder yaylası üzerinden Yukarı Kavrun Yaylası’na kadar araçla gidiyoruz. Yukarı Kavrun’dan Kaçkar Doruğu’nu rahatlıkla görebiliyorsunuz. Yürüyüşe bu güzide yayladan başlıyoruz ve 2800 metrede bulunan Ceymakcur geçidinden aşıp Karadeniz Buzul Gölü’ne varıyoruz. 1 saat yüzme molası. Girdiğiniz gölün suyunu içebilirsiniz bile o derece insandan uzak bir yer burası. Sonrası Ceymakcur Yaylası’na kadar iner araçlarla ayrı bir adrenalin peşine koşacağız. Fırtına Deresi’ne gidip tüm grup rafting yapıyoruz. Rafting sonrası dereyi zipline ile geçeceğiz. Akşam kamp alanına dönüyoruz ve 2 gündür öğrendiğimiz horonu vurabilmek için büyük konser hazır. Bu gece sahneye Marsis çıkıyor. Gece geç saatlere kadar eğlence tavan yapıyor. Yağmur da yağsa, çamur da aksa bu gece eğlence sürecek…

30 Ağustos Salı
Ee artık gidin 3 gün oldu kokmaya başladınız . Artık Fırtına Kütüğü’ne bağlı vatandaşlarsınız. Sabah kahvaltı sonrası Çamlıhemşin’den tüm ekibi yolcu ediyoruz. Kalmak isteyen çamaşıra bulaşığa yardım eder ..

• Festival ile ilgili ayrıntıları 0539 848 90 53 nolu tefondan öğrenebilirsiniz.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?