• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

KAÇKARLARDA ’PETRANBOARD’ KEYFİ

Rize’nin İkizdere İlçesinde Kaçkar Dağları’nın eteğindeki Meşeköy Köyü’nde düzenlenen 8.Petran Kayak Şenliği renkli görüntülere sahne oldu.


Petranboard2015--3Rize’nin İkizdere İlçesinde Kaçkar Dağları’nın eteğindeki 2 bin 200 rakımlı Meşe Köyü (Petran Yaylası’nda) düzenlenen şenliğe profesyonel ve amatör ve çok sayıda kayakçı katıldı.

Türkiye’nin birçok bölgesinden katılımın olduğu şenlikte bölgede yaklaşık 200 yıldır kullanılan ve son 8 yıldır ’Petranboard’ ismi verilen kayak tahtaları bu yılda ilgi odağı oldu.

Petranboard2015--2Meşe köyü (Petran Yaylası) sakinlerinin Petranboard ismini verdikleri yarı ilkel kayak tahtaları ile profesyonel kayakçılara taş çıkartmaları dikkat çekerken, tahtayı kullanmakta güçlük çeken amatör kayakçıların kazaları da ilginç görüntüler oluşmasına da neden oldu. . Kimi vatandaşlar ise naylonlarla kayak yaptı.

Petranboard2015--4Şenlik kapsamında Lazboard yarışları ise kıyasıya yarışa sahne oldu. 250 metrelik parkurda 35 kayakçı Lazboardla aynı anda kaydı. Nefes kesen yarışlar sonrası; Birinci Sefer Karaman, İkinci Şaban Havuz, Üçüncü ise Lütfü Kahraman oldu. Dereceye girenlere İkizdere Kaymakam’ı Abdil Koç ile İkizdere Belediye Başkanı Hasan Köseoğlu tarafından oyun seti, ısıtıcı ve el feneri hediye edildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?