• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

KAÇKARLARDA ULTRA MARATON

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde Kaçkar Dağları Milli Parkı’nda bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Kaçkar Ultra Maratonu, 7 ülkeden 170 sporcunun katılımı gerçekleştirildi.


KaçkardaMaraton-3


Patikaa.com / Haber Merkezi / Necmettin Yarıcı


Dünya Doğayı Koruma Vakfı’nın (WWF) koruma altına alınması gereken 200 ekolojik bölge arasında gösterdiği Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde Kaçkar Dağları Milli Parkı’nda bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Kaçkar Ultra Maratonuna, Türkiye’nin yanı sıra İngiltere, İsviçre, Macaristan, Rusya, Avusturya, Fransa ile İtalya’dan 170 sporcu katıldı.

KaçkardaMaraton-51800 metre rakımlı Elevit yayladan verilen startla 45 kilometrelik zorlu parkurda 2800 metre zirveye çıkan olan sporcular, 7 yayla geçerek en kısa sürede bitiş noktasına ulaştılar.

Uluslararası Kaçkar Ultra Maratonu’nun 45 kilometrelik etabını 3 saat 38 dakikada koşan Avusturyalı Oldrich Janecek erkeklerde birinciliği ederken, Maratonda 4 saat 23 dakikalık derecesi ile Rusya’dan Elena Polyakova ise bayanlarda birinci oldu.

KaçkardaMaraton-2Dağ rehberleri Alper Dalkılıç, Serkan Akay ve Cumhur Fevzi Baştuhan tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Kaçkar Ultra Maratonu’nun ana sponsorluğunda “Çaykur didi” üstlendi.

Maratonun önümüzdeki yıllarda ilginin daha çok artacağı ve daha kapsamlı hale geleceği belirtiliyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?