• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

KADIN RESSAMLAR ARDEŞEN’DE

Femin&Art Uluslar arası Kadın Sanatçılar ,7.si düzenlenen “Dün, Bugün Yarın” konulu Uluslar arası Resim Festivali kapsamında Ardeşen’e geldiler.


ardeşenkadınressamlar2Femin&Art Uluslar arası Kadın Sanatçılar tarafından bu yıl 7-14 Eylül tarihleri arasında 7.si düzenlenen“Dün, Bugün Yarın” konulu Uluslar arası Resim Festivali kapsamında kadın sanatçılar Ardeşen’e geldi.

Trabzon ve Rize’de yapılan olan bu festivale 28 ülkeden sanatçılar katıldı. Festival kapsamında Ardeşen gelen Femin&Art Kadın Sanatçıları Derneği üyeleri Ardeşen Hükümet Konağı karşısında Pazaryeri girişindeki bir duvarı Ardeşen eski iki fotoğrafını yaptı.

Konuyla ilgili Femin&Art Kadın Sanatçılar Derneği Başkanı Şükran Yangın Üst açıklamalarda bulundu. Üst, açıklamasında “Amacımız olan sanatı halka sevdirmeyi bir nebze de olsa başarabildiysek ne mutlu bize. Birçok ülkeden kadın sanatçımız bugün Ardeşen’deydiler. Önemli bir çalışmaya imza attılar. Ardeşen’imizi anlatan eski iki resmi pazaryeri girişindeki duvara yaptılar. Umarız bir dahaki senelerdeki festivalde daha iyi şeylerle daha katılımcı daha destekli bir festival yaparız.” dedi.

ardeşenkadınressamlar3Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş Femin&Art Kadın Sanatçıları Derneği tarafından yapılan bu çalışmayı yerinde inceledi. Konuyla ilgili Femin&Art Kadın Sanatçıları Derneği Başkanı Şükran Yangın Üst’ten bilgiler alan Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş, bu çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ederken gelen misafirlere de Ardeşen’e kazandırdıkları bu önemli eserden dolayı şükranlarını sundu.

Öte yandan kadın sanatçılara Ardeşen’deki çalışmalarına Ardeşen Eski Belediye Başkan Adayı Tahsin Ocaklı ve İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Buçan’da destek verdi.

ardeşenkadınressamlar1Kaynak: Mustafa Özyanık / lazikahaber.com

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?