• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

KAFKASÖR KÜLTÜR SANAT VE TURİZM FESTİVALİ BAŞLIYOR

Artvin Belediyesi tarafından bu yıl 35.nci kez düzenlenecek olan Kafkasör Kültür Sanat ve Turizm Festivali 10-14 Haziran 2015 tarihlerinde gerçekleşecek.


KAFKASÖR-KÜLTÜR-SANAT-VE-TURİZM-FESTİVALİ-BAŞLIYOR-3Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, 35.Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali dolayısıyla yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Kocatepe,“ Bu festival hepimizin. Amacımız ilimizi tanıtabilmektir” dedi.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, makamında Artvin’deki yerel ve ulusal basın temsilcilerini ağırlayarak, 35.Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali’ne programı paylaştı ve yapılacak etkinliklere ilişkin görüş ve düşüncelerini aktardı. Festival’den sorumlu Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Zafer İnce ile Festival Organizatörü Murat Sancar katıldığı toplantıda Başkan Kocatepe, bu festivalin sadece Artvin Belediyesi’nin festivali olmadığını, bu festivalin tüm Artvin halkının festivali olduğuna dikkat çekti. Festivaldeki asıl amacın Artvin’i tanıtmak olduğuna vurgu yapan Başkan Kocatepe, bu yıl festivale olan ilginin geçmiş yıllara oranla daha fazla olacağının altını çizerek, tüm Artvin halkının dışarıdan gelecek olan misafirleri ağırlama noktasında Artvin Belediyesi’ne destek olmaları noktasında ricacı olduklarını ifade etti. Başkan Kocatepe, festivalde yapılacak etkinlikler hakkında basın mensuplarına bilgi verirken, festivalin ilk etkinliğinin 10 Haziran 2015 Çarşamba günü saat 16.00’da aşıkların atışması etkinliği olacağını söyledi. Kocatepe, ilk gün etkinlikleri kapsamında geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine boğalar ile birlikte Artvin sokaklarında yürüyeceklerini ve boğalar ile gerçekleştirilecek kortej yürüyüşü ile resmi anlamda başlayacak festivalin 14 Haziran 2015 Pazar günü boğa güreşleri ile son bulacağını ifade etti.
Bu yıl 50’nin üzerinde ulusal basın temsilcisi festivale geliyor.

KAFKASÖR-KÜLTÜR-SANAT-VE-TURİZM-FESTİVALİ-BAŞLIYOR-235.Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali kapsamında yapılacak etkinlikleri takip etmek üzere geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda çok sayıda basın mensubunun Artvin’e davet edildiğini söyledi. Başkan Kocatepe, ünlü gazeteci Coşkun Aral’ın yanı sıra 5 TV kanalı, 3 Belgesel Programı, 10 Ulusal Gazete, 5 Dergi, 4 Ulusal Ajans, 4 uluslar arası ajans temsilcilerinden oluşan yaklaşık 50 kişilik bir grubun Artvin’e geleceğini belirterek festivale oluşan basın ilgisinden dolayı da festival komitesinin çeşitli hazırlıklar içerisinde bulunduğunu vurgulayarak, festivale gelecek basın mensupları ile yereldeki basın mensuplarının da tam bir kaynaşma içerisinde olmalarını arzuladıklarını belirtti. Başkan Kocatepe, “ Bu yıl festivale katılım basın açısından da yoğun olacak. Diyebilirim ki geçtiğimiz yılın iki katı basın mensubu ilimize gelecek. Festival komitesi ciddi hazırlık içerisinde. İl dışından gelecek basın mensupları sadece belediyemizin misafirleri olmayacaklar, aynı zamanda tüm Artvin halkının misafirleri olacaklardır. Tabi ki gelecek olan gazeteci arkadaşlarımız sadece bizlerin değil sizlerin de misafirleridir. Bu yüzden bizim etkinliklere sizleri davet etme kelimesini sevmiyorum. Bu etkinliklerde sizlerde ev sahibisiniz. Sizlerin dışarıdan gelecek olan basın mensuplarına en iyi şekilde ev sahipliği yapacağınıza yürekten inanıyorum. İlimizi tanıtma noktasında gerçekleştirdiğimiz bu önemli çalışmamızda bizlere sunacağınız görüş ve önerilere açığız. Bu konuda eleştirileriniz de bulunuyorsa bizzat bizlere yapmanızı rica ediyoruz. Derdimiz ilimizi tanıtmaktır. Bu festival hepimizin festivalidir” dedi.

KAFKASÖR-KÜLTÜR-SANAT-VE-TURİZM-FESTİVALİ-BAŞLIYOR-4Kafkasör Festivali Programını açıkladı
Artvin Kafkasör Festivali’nin programını da açıklayan Başkan Kocatepe, “ Festivalimiz, 10 Haziran 2015 Çarşamba günü 16.30’da Aşıklar Atışması, 17.30’da Açılış Programı, Çelenk Sunulması, Açılış konuşmaları, Halk Oyunları Gösterileri, 18.00’da Kortej, 18.30’da Boğaların Kafkasör’e gönderilmeleri. 11 Haziran 2015 Perşembe, 17:30 Halk oyunları gösterisi, 18:00 Artvin Belediyesi, 18:30 TSM korusu konseri Halk oyunları gösterisi, 19:00 Barbaros Çelikoğlu ve Nilgün Kızılcı, 19:30 Halk Oyunları Gösterisi, 20:00 Cengiz Kurtoğlu konseri. 12 Haziran 2015 Cuma: 18:30 Halkoyunları Gösterisi, 19:00 Grup Rest Konseri, 20:00 Vira Cemal Konseri, 21. Haziran 2015 Cumartesi: 10:00-19:00 Boğa Güreşleri (deste-ayak-k.orta), Karakucak Güreşleri Çeşitli Etkinlikler, 19:00 Konserler, (Grup Kirman, Bizim Yaşar, Gökhan Birben). 14 Haziran 2015 Pazar: 09:00 Boğa Güreşleri ( Büyük orta-Başaltı-Baş) şeklinde gerçekleştirilecek. Tüm bu etkinliklere Artvin halkımızı aramızda görmek istiyoruz. İlimizi hep birlikte tanıtalım ve bu etkinliklere yoğun katkı sağlayalım” şeklinde konuştu.

KAFKASÖR-KÜLTÜR-SANAT-VE-TURİZM-FESTİVALİ-BAŞLIYOR-5Kocatepe basın mensuplarını Artvin Dağı’na davet etti
Başkan Kocatepe, programı açıkladıktan sonra Artvin’deki boğa hikayesini Artvin dağında takip etmek için basın mensuplarına teklifte bulundu. Başkan Kocatepe, “ Boğaların yaylaya çıkışını burada canlandırıyoruz ama yaylada karşılanışını ise canlandırmıyoruz. Gelin Artvin Dağı’na gidelim ve orada yaylada boğaların yaşantısını çekelim. Yaylada karşılanışlarını, yaylada otlaklara gidişlerini ve yayladaki çobanların hayatlarını hikayeleştirelim. Bunu başarabilirsek belki daha başarılı oluruz. Bunu da buraya gelen basın mensuplarına atar ve onların daha geniş yayınlamalarını sağlarız. Artvin dağı Artvin Belediyesi’ne ait imiş. Orada güzel bir döner vuralım ve bu hikayeyi takip edelim” diye konuştu.

KAFKASÖR-KÜLTÜR-SANAT-VE-TURİZM-FESTİVALİ-BAŞLIYOR-1Başkan Kocatepe: Basına yardımcı olmak görevimiz
Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, konuşmalarını sonlandırırken, basına yardımcı olmanın görevleri olduğunu belirterek, Artvin’deki basın mensuplarına yardımcı olmak için ellerinden geleni yaptıklarını ve yapacaklarını da söyledi. Başkan Kocatepe, “Belediye olarak biz buradayız. Gerek festival döneminde gerekse de festivalden sonra görüş, öneri ve düşüncelerinizi bekliyoruz. Sizlere yardımcı olmak içinde elimizden geleni yapmaktayız ve yapacağız. Sizlerin de bizlere anlayış göstermenizi ve yardımcı olmanızı bekliyoruz” ifadelerini kullanarak konuşmalarını tamamladı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?