• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

KAMİL SÖNMEZ MEMLEKETİ ORDU’DA ANILDI

Geçirdiği beyin kanaması sonucu 20 Aralık 2012 tarihinde hayatını kaybeden Ordulu ünlü sanatçı Kamil Sönmez için anma programı düzenlendi.


KamilSönmezOrdudaAnıldı2Ordu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen anma programına Vali İrfan Balkanlıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, ODÜ Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Evli, İl Kültür ve turizm Müdürü Uğur Toparlak, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile Kamil Sönmez’in yakın akrabaları katıldı.

Vali İrfan Balkanlıoğlu, gecenin anısına yaptığı konuşmada, “Ordu sanatına ve sanatçıya önem veren bir şehir. Kamil Sönmez sanatçı büyüğümüzde yüzünden gülümsemesi asla eksik olmayan söylediği türküler dönem dönem fıkralarla da taçlandıran, konuşmasına ‘Karadenizli Hemşerim’ diye bir üslup ile başlayan ve herkesi güldüren çok güzel bir sanatçımızdı” diye konuştu.

“Ordu’da böyle değerli sanatçıların bir arada olmasını ve Türkiye’ye hatta dünyaya mal olmuş büyük sanatçılarımızın bulunması da bize gurur veriyor” diyen Vali Balkanlıoğlu, ”Ben Afyonkarahisar Valisiydim. Bu kadar coşkulu, çok seyirci bulamazdık ve üzülürdük. Ordu, eskiden beri sanata önem veren bir şehir ve bunun göstergeside tiyatrosunun hala devam etmesidir. En kritik dönemlerde bile devam etmiş sanata ve sanatçıya çok önem vermiş, kültürlü güzel bir il. Böyle güzel bir ilde çalışmaktan ve böyle güzel insanlarla birlikte olmaktan son derece mutluyum” diyerek sözlerini tamamladı.

KamilSönmezOrdudaAnıldı3Büyükşehir Belediye Başkanı Enver yılmaz ise konuşmasında, ”Bugün mutlu oldum, haz duydum. Ordulu olmaktan bir kez daha gurur duydum. Bu toplantılar, böyle faaliyetler Türkiye’nin çok fazla ilinde yapılmıyor. Biz topluma ve sanata önem veren bir iliz. Bu yönümüzü daha da güçlendireceğiz sonuna kadar destek olacağız. Başta Sayın Valimiz olmak üzere katılım gösteren saygı değer hemşerilerimize gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nce organize edilen Programın sunuculuğunu Kamil Sönmez’in yeğeni Burak Sönmez’in yaptığı gecede, Kamil Sönmez anısına onun sevdiği türküleri sanatçı arkadaşları Tuğrul Şan, Çetin Akdeniz, Ercan Bostancıoğlu, Şenel Gök ve Gaffur Uzuner seslendirdi.

Gecede Kamil Sönmez’in anısına pek çok türkü seslendirilirken, sahne alan tüm sanatçılar Kamil sönmez ile olan anılarını hemşerileri ile paylaştılar.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?