• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

KAMİL SÖNMEZ UNUTULMADI

Karadeniz’in yetiştirdiği önemli sanatçılardan olan Kamil Sönmez, ölümünün 3. yıl dönümünde memleketi Ordu’da düzenlenen programla anıldı.


KAMİL-SÖNMEZ-UNUTULMADI-2Büyük usta Kamil Sönmez, ölümünün 3. yıl dönümünde düzenlenen programla anıldı. Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte salonu dolduran sanatseverler unutulmaz bir akşam yaşadı.

Ordu Garnizon Komutanı J. Alb. Garip Gümüş, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Çoruh, ODÜ Rektörü Tarık Yarılgaç, Perşembe Belediye Başkanı Kemal Bahtiyar, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları ve Şube Müdürlerinin katılımları ile birlikte yüzlerce sanatseverin doldurduğu salonda usta sanatçı Kamil Sönmez, konuk sanatçıların söyledikleri türkülerle adına yakışır bir şekilde anıldı.

KAMİL-SÖNMEZ-UNUTULMADI-3Burak sönmez, sunuculuğunu üstlendiği programın Ordu türküleri ile açılışını yaptı. Sahneye ilk olarak bağlama virtüözü Çetin Akdeniz çıktı. Kamil Sönmez’in kendisinden dinlemeyi en sevdiği “Haydar Haydar” türküsünü seslendirmesinin ardından sevilen sanatçı Selçuk Balcı sahne aldı ve kemençesi ile sevilen şarkılarını seslendirdi. Selçuk Balcı Kamil Sönmez’i: “Biz televizyonu açtığımızda onun güler yüzü ve gözleri ile karşılaşırdık” diyerek andı. Sahne sırası gelen İbrahim Can ise Ordu’yu çok sevdiğini, kendisinin Karadeniz’de bir balık olduğunu ve bu balığı kim yakalarsa onun tavasında pişeceğini dile getirerek kendini bu topraklara ait hissettiğini söyledi. Fıkralar ve türkülerle devam eden gece, onur konuğu Ahmet Selçuk İlkan’ın şiirleriyle daha da renklendi.

KAMİL-SÖNMEZ-UNUTULMADI-4Programın tamamlanmasının ardından bir konuşma yapan Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Ahmet Çoruh; “Kamil Sönmez’i anlatmaya sözler yetmez, acısını ilk günkü gibi yaşayan ailesine sabırlar diliyorum” diyerek sanatçılara çiçek takdim etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?