• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

03 Ocak 2017

KANAL G KAPANDI

Merkezi İstanbul olan ve Karadeniz bölgesine hitap eden Kanal G televizyonu ekonomik nedenlerden dolayı yönetim kurulu tarafından yayın hayatına son verildi.


Bir Karadeniz televizyonu daha tarihe karıştı.  Giresun’da 1996 yılından beri yayın yapan Kanal G, merkezini İstanbul’a taşıyıp Şile’den Sarp’a kadar geniş bir yayın ağında Karadeniz Bölgesi’ne hitap etmeye başlamıştı. 2015 yılının Sonbaharından sonra Gönüllerin Kanalı sloganıyla yeni logosoyu ve imajı ile uydu üzerinden yayınlarına başlayan ‘Kanal G’ televizyonu 1 yıl sonra yönetim kurulu tarafından ekonomik nedenlerden dolayı sonlandırma kararı aldı.

Bilindiği üzere yine ekonomik nedenlerden dolayı daha önceleri de birçok Karadeniz televizyonu yayınlarını sonlandırmak zorunda kalmıştı.

Medya sektöründe yer alan uzmanlar bu konu ile ilgili; “Birçok Karadeniz televizyonu maalesef kapandı. Tabi ki bunda ekonomik nedenler muhakkak vardır. Fakat bu işi idare eden yöneticiler maalesef yeterince donanımlı değiller. Biz bu işi yaparız. Bizden de iyisini kimse yapamaz düşüncesindeler. Bu çerçevede Karadenizli iş adamlarına açılıyorlar ve yayına başlıyorlar. Fakat zamanla sonuç hüsranla bitiyor. İzleyicilerde sürekli kapanan bu tarz kanallar dolayısıyla güven sorunu yaşıyorlar. Haklılar da. Çünkü izlemeye başladığı kanal ya başarısız olup kapanır mı diye endişe duyuyorlar. Zaten içerik olarak çok başarısız programlar yapıyorlar. Olur olmaz programları ekrana getiriyorlar. Çoğu da zaten müzik içerikli. Medya sektöründe, Karadeniz kanalları için genel anlamda müzik içerikli kanal algısı var. Bu da doğru maalesef. Ayrıca bu tarz olumsuz durumlarda Karadenizli iş adamları da adeta küsüyorlar ve yatırım yapmak istemiyorlar. Bizlerin iş adamlarına tavsiyemiz donanımlı kişiler ile bu işi yapmalarıdır” dediler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?