• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

29 Eylül 2014

KANO SLALOM TÜRKİYE ŞAMPİYONASI RİZE’DE YAPILDI

27-28 Eylül 2014 tarihlerinde Rize’nin Ardeşen ilçesinde Fırtına Deresinde yapılan “Akarsu Slalom Türkiye Şampiyonası” sona erdi.


KanoArdeşen29 kulüpten toplam 45 sporcunun yarıştığı şampiyonada K1 ve C1 kategorilerinde Büyük ve Genç sporcular yarıştı. Yarışmaları Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, Kano Federasyon Başkanı Prof Dr. Sami Mengütay birlikte izlediler. Yarışma ili ilgili açıklama yapan Federasyon Başkanı Mengütay; “Ardeşen İlçesinde yapılan yapay Kano parkuru bu yörede Kano Sporunun daha gelişmesine katkı yapacak. Ülkemizi Uluslararası yarışmalarda temsil edecek sporcular burada yetişecek yaptığımız organizede bizlerden desteğini esirgemeyen Belediye Başkanı Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş’e, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin’e, çok teşekkür ediyorum.” dedi.

KanoArdeşen3İl Müdürü Mustafa Çelik ise “Vali Recep Yazıcıoğlu kano ve rafting parkurunda İl Özel İdaresinin verdiği destekle iyileştirmeler yaptık yapay parkurumuz ulusal ve uluslararası yarışmalara ev sahipliği yapabilecek konuma getirdik. İnşallah Ardeşen İlçemizde bulunan Vali Recep Yazıcıoğlu kano ve rafting parkurunda Dünya ve Olimpiyat şampiyonlar yetişecek” dedi.

KanoArdeşen6Baştan sona oldukça çekişmeli mücadelelere sahne olan yarışların sonunda madalya alan sporculara ve dereceye giren kulüplere ödülleri Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, Kano Federasyon Başkanı Prof Dr. Sami Mengütay tarafından verildi.

KanoArdeşen7İşte Dereceye Giren Kulüpler

Gençler Erkekler Kupa
1: Rize Adrenalin Ve Doğa Sporları G.S.K
2: Yusufeli Turizim Doğa Ve Su Sporları Kulübü
3: Rize Çaykur Spor Kulübü

Büyükler Erkekler Kupa
1: Yusufeli Belediye Spor Kulübü
2: Rize Çaykur Spor Kulübü
3: Rize G.S.K

Büyükler Bayanlar Kupa
1: Mor Beyaz Spor Kulübü
2: Zigana Doğa Sporları Kulübü
3: Yusufeli Turizim Doğa Ve Su Sporları Kulübü

Genç Bayanlar Kupa
1: Yusufeli Belediye Spor Kulübü
2: Zigana Doğa Sporları Kulübü

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?